W meczu o awans spotkały się dwa duńskie zespoły – Heroic oraz Astralis. Drużyna device'a udowodniła swoim młodszym kolegom ile im jeszcze brakuje do światowej topki.

Denmark Heroic 

2

Faza grupowa
ELEAGUE CS:GO Premier 2017
Grupa D

Mecz o awans

Spotkanie rozegrane zostało
na mapie Train.

Astralis Denmark

16

Przebieg spotkania

Astralis rozpoczęło spotkanie od wygranej pistoletówki. Heroic spróbowało bardzo ciekawej taktyki – zaczęli od taktycznego wejścia na B, po czym przebiegli przez cały bombsite i poprzez łącznik znaleźli się na BS-ie A. Ekipa device'a co prawda była zmieszana, ale dała radę obronić się od tego pomysłowego zagrania. Heroic było o krok od zaskoczenia swoich oponentów podczas force'a, Kjaerbye wyratował swój zespół. Te dwie bliskie, lecz nieudane próby musiały podminować drużynę JUGiego. Z rundy na rundę rosło prowadzenie Astralis, które nie dawało dojść swoim przeciwnikom do głosu. Heroic w pierwszej połowie zdobyło wyłącznie jeden punkt.

W drugą połowę znów otworzyło Astralis. Jednak tym razem Heroic zaskoczyło swoich oponentów podczas force'a. Jednak tak potężna przewaga ekipy gla1ve'a nie zostawiła im zbyt dużego marginesu błędu. Przez znikomą zaliczkę z pierwszej połowy, już w kolejnej rundzie uznali wyższość przeciwnika.