Grupa D jest ostatnim przystankiem fazy grupowej turnieju ELEAGUE CS:GO Premier 2017. Które drużyny zajmą ostatnie dwa miejsca w walce o puchar?

Denmark Astralis

Kurs:

1.42 : 2.46

Data rozpoczęcia:
30.09 godzina: 00:00

United States Team Liquid

Duńczycy niezbyt dobrze rozpoczęli sezon po przerwie wakacyjnej. Jeszcze w lipcu byli w stanie dojść do półfinałów podczas PGL Major Kraków 2017, gdzie wcześniej pokonali SK Gaming. Miesiąc później odnieśli dwie sromotne porażki, zarówno podczas DreamHack Masters Malmö 2017 jak i ESL One New York 2017. Dodatkowo podczas tego drugiego nie byli w stanie wyjść z grupy przez przegraną z Team Liquid w meczu eliminacyjnym.

Z kolei Team Liquid ostatnio wygląda nadzwyczaj dobrze. Od zakończenia przerwy wakacyjnej rozegrali dwa turnieje, w każdym z nich znaleźli się w finale po czym zajęli drugie miejsce. W Mykonos przegrali z mousesports po bardzo wyrównanym, pięciomapowym pojedynku. Zaś w Nowym Jorku polegli na FaZe Clan, które całkowicie zdominowało ów turniej. Przez ostatni miesiąc Liquid pokonało SK Gaming trzykrotnie, a Brazylijczycy są uznawani za jedną z najlepszych drużyn świata.

Uważam, że kurs faworyzujący Astralis w tym pojedynku jest błędem. Amerykanie w ostatnim czasie wyglądają bardzo solidnie, szczególnie na turniejach LANowych. Dodatkowo w niedalekiej przeszłości wygrali już z Duńczykami podczas ESL One New York 2017. Według mnie Amerykanie mogą zaskoczyć Duńczyków, tym bardziej, że jest to format jednej mapy.

Brazil SK Gaming

Kurs:

1.24 : 3.28

Data rozpoczęcia:
30.09 godzina: 01:15

Denmark Heroic

SK Gaming ostatnio nie wygląda tak potężnie jak przed przerwą wakacyjną. Są kolejną drużyną, która nie może się obudzić po wypoczynku. Zakończyli turniej w Mykonos na trzecim miejscu, natomiast przygoda z ESL One New York została przerwana im w ćwierćfinałach. Dodatkowo ostatnio na twitterze pojawiły się nieciekawe wpisy ze strony zawodników sugerujące wewnętrzne problemu. Nie należy jednak zapominać, że wciąż jest to drużyna, która niedawno dominowała scenę.

Heroic coraz częściej pojawia się w rozgrywkach na najwyższym poziomie. Ostatnio po pokonaniu dignitas udało im się awansować do czwartego sezonu ligi ECS, a oprócz tego występują w ESL Pro League. Nie raz udowodnili, że potrafią wygrywać z jednymi z najlepszych ekip świata np. Gambit, North czy mousesports.

Heroic jest dość solidną drużyną i format jednej mapy będzie stał po ich stronie, ponieważ mogą się starać zaskoczyć chwiejnego obecnie giganta. Nie należy jednak zapominać, że SK Gaming jest jedną z najlepszych drużyn świata przede wszystkim dlatego, że potrafią adaptować się do gry i na bieżąco eliminować błędy. Brazylijczycy są tutaj faworytem, lecz mecz będzie bardzo wyrównany.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ELEAGUE Premier 2017. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.