Już w sobotę zaraz po północy wystartuje druga grupa turnieju ELEAGUE Premier 2017. Wydarzenie jest uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych na scenie CS:GO.

Denmark North

Kurs:

1.43 : 2.43

Data rozpoczęcia:
16.09.17 godz. 00:00

Fnatic LoL

Sweden Fnatic

Meczem inaugurującym grupę B jest pojedynek pomiędzy North oraz Fnatic. Duńczycy w niedawno zakończonej przerwie wakacyjnej zdecydowali się na wymianę jednego zawodnika. Emil „Magisk” Reif został zastąpiony przez Valdemar „valde” Bjørn Vangså. Już teraz możemy stwierdzić, że wyszło im to na dobre. Od czasu transferu zagrali w dwóch turniejach i w obydwóch stanęli na podium. W Szwecji podczas DreamHack Malmö 2017 zajęli drugie miejsce, zaś w kolejnej edycji w Montrealu zdobyli mistrzostwo. Ich gra wygląda o wiele bardziej przemyślanie. Magisk po rozstaniu się z zespołem mówił, że nie mógł znaleźć odpowiedniego miejsca w tym składzie, co powodowało chaos. Teraz został on zażegnany.

Szwedzi jak wiemy w tym roku spróbowali powrócić do swojego legendarnego składu, w którym niegdyś dominowali scenę. Niestety legendarna piątka nie potrafiła ponowić tego sukcesu, przez co w sierpniu z Fnatic pożegnali się dwaj gracze – olofmeister oraz dennis. Można chyba otwarcie powiedzieć, że na ten czas była to najlepsza dwójka tego zespołu. Lukę po nich uzupełnili Golden, z akademii tego zespołu oraz Lekr0 z GODSENT. Od tego momentu Szwedzi mają naprawdę spore problemy z graniem na najlepsze drużyny świata.

Kurs wskazuje na to, że North jest faworytem tego spotkania. Śmiało można stwierdzić, że Duńczycy są również faworytem całej grupy B, więc nie powinni mieć problemu w tym spotkaniu. Fnatic może liczyć wyłącznie na to, że zaskoczą przeciwników w pojedynku BO1.

European Union mousesports

Kurs:

1.45 : 2.37

Data rozpoczęcia:
16.09.17 godz. 01:15

Brazil Immortals

Drugim meczem w ramach tej grupy będzie spotkanie mistrzów ESG Mykonos 2017 oraz wicemistrzów DreamHack Montreal 2017. Myszy po zmianach wykonanych w przerwie wakacyjnej potrzebowały chwilę żeby się rozpędzić. Podczas turnieju w Szwecji trafili do naprawdę ciężkiej grupy i po dwóch przegranych meczach skończyli na ostatnim miejscu. Nie przeszkadzało im to kilka dni później wygrać zawody w Grecji, gdzie pokonali chociażby Gambit Esports, Virtus.pro oraz Team Liquid w finale. Warto jednak zaznaczyć, że ciężar gry na swoje barki często przejmował oskar, który został nagrodzony tytułem MVP.

O Immortals było ostatnio dość głośno, lecz w złym kontekście. Podczas turnieju w Kanadzie spóźnili się na swój finałowy mecz. Gracze podobno zaspali, ponieważ borykali się z problemami zmiany strefy czasowej tzw. „jet lagiem”. Udało im się jednak do finału dojść po drodze pokonując Cloud9 oraz Counter Logic Gaming. W Atlancie pojawią się w mocnym osłabieniu. Ich snajper kNgV- ma problemy z wizą, przez co musiał wrócić do Brazylii. Na czas ELEAGUE Premier 2017 zastąpi go były gracz Counter-Strike 1.6 – Raphael „cogu” Camargo.

To spotkanie mogłoby być bardzo trudne do przewidzenia, gdyby nie osłabienie Immortals. Dostali bardzo mało czasu na trening z nowym zawodnikiem, przez co ich zgranie nie będzie na najwyższym poziomie. Najprawdopodobniej dlatego użytkownicy eFortuna.pl postawili na mousesports. O ile myszy nie dadzą się zaskoczyć w meczu BO1, to powinny sobie poradzić z tym przeciwnikiem.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach ELEAGUE Premier 2017. Kursy znajdujące się w tekście zostały zaczerpnięte z tego źródła.