Jutro ruszają zamknięte kwalifikacje do European Development Championship 5. W grze zobaczymy aż cztery drużyny, które mają polskich graczy na pokładzie.

5 sezon EDC zbliża się wielkimi krokami. Najpierw mamy jednak do rozegrania zamknięte kwalifikacje do turnieju, które wyłonią dwóch szczęśliwców. W rozgrywkach startuje 16 zespołów, od 15 do 18 lipca będą rywalizować w drabince pojedynczej eliminacji.

Turniej jest szczególnie interesujący dla Polaków, bo zobaczymy w nim aż cztery drużyny związane z naszym krajem. Będzie to MAD DOG'S PACT, które otrzymało zaproszenie do rozgrywek. Będzie to również TPT, które wywalczyło sobie miejsce za pomocą krajowych, otwartych kwalifikacji. Mamy również zagraniczne drużyny – są to EC Brugge, z mattym i n0tice'em, a także Team Finest, czyli m.in. morelz i phr. Uwagę przyciągają przede wszystkim ci ostatni, którzy będą tym samym debiutować w nowych barwach. Co ciekawe, obaj Polacy nie zostali jeszcze oficjalnie przedstawieni przez organizację, a mimo to wezmą udział w turnieju. Zapewne w najbliższych dniach otrzymamy potwierdzenie zakontraktowania Taterki i Wójcika.

Team Finest zadebiutuje w meczu z… TPT. PACT zagra zaś z mixem DOGS, a EC Brugge zmierzy się z LINKDOWN.

W zamkniętych kwalifikacjach brakuje uznanych marek, najwyżej rozstawioną drużyną jest Spirit Academy, plasujące się obecnie na 63. miejscu na świecie. Większość zespołów okupuje miejsca drugiej setki, bądź nawet nie są klasyfikowane w rankingu HLTV.