Poznaliśmy dwóch kolejnych uczestników ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2020. Są PLMIX oraz los kogutos. W obu ekipach znajdują się tacy gracze jak morelz, Bozydar, crank czy Enzo.

Za nami pierwszy dzień zamkniętych kwalifikacji ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2020. Oznacza to, że w turnieju wyłoniły się już dwie najlepsze drużyny, które awansowały do wydarzenia głównego. Są to PLMIX oraz los kogutos.

Obie ekipy pochodziły z otwartych kwalifikacji, dlatego musiały rozegrać rundę wstępną. W niej PLMIX pokonał Mrozonki 16:11. W ćwierćfinale Bozydar i spółka spotkali się już teoretycznie z mocniejszym rywalem, jakim powinno być CLEANTmix. Teoria jednak to jedno, a praktyka drugie – PLMIX wygrał ze składem Crity'ego 2:0, odnosząc spektakularne zwycięstwo na Nuke'u 16:5. W ostatnim sobotnim spotkaniu zespół morelza zagrał z Gaminate. Zwycięzcę wyłoniła dopiero trzecia mapa – Train,  na którym PLMIX wygrał 16:9. Tym samym to oni mogą już cieszyć się z awansu do ESL Mistrzostwa Polski Jesień 2020.

Drugim szczęśliwcem jest zespół los kogutos. Skład Enzo w pierwszej rundzie rozgromił piratesports 16:3. Później toczył już bardziej zacięte mecze. Najpierw z Cyberwolves, z którymi Koguty wygrały 2:1. W półfinale zaś zmierzyli się z Pompą Team. Tutaj również zobaczyliśmy trzy naprawdę wyrównane mapy – na Mirage'u los kogutos wygrali 16:14, na Nuke'u Pompa Team była górą po dogrywce. Decydujący Overpass wpadł ostatecznie na konto Enzo i spółki, co oznaczało, że to los kogutos zagrają na ESL MP.

Co jeszcze wydarzyło się pierwszego dnia? Z pewnością dziwi obecność HONORIS w drabince przegranych. Skład NEO i TaZa przegrał bowiem z Pompą Team 1:2 i teraz  będzie miał przez cały czas nóż na gardle. Z turnieju odpadli zaś CLEANTmix, H34T Esports oraz Cyberwolves. Tym samym zarówno CLEANT jak i Wilki nie powtórzą sukcesu z ostatniej edycji i nie zagrają na turnieju głównym.

Kontynuacja spotkań ma miejsce dziś. W drugiej rundzie drabinki przegranych HONORIS zagra z MROŻONKI, w drugiej parze zaś πraci zmierzą się z Dr. Pepper Team. W trzeciej rundzie czekają już Gaminate i Pompa Team, które potrzebują jednego zwycięstwa, by zagrać na ESL MP Jesień 2020.