ENCE ogłosiło dziś swojego piątego zawodnika. Do sezonu przystąpi z Pavlem „maden” Boškovićem, który wcześniej reprezentował barwy FunPlus Phoenix.

Dla ENCE 2021 rok był całkiem udany. W organizacji doszło do stworzenia międzynarodowej formacji, która niejednokrotnie dawała powody do dumy m.in. solidnymi występami w ESL Pro League, srebrnym medalem podczas IEM Fall EU i co najważniejsze awansem na PGL Major Stockholm, podczas którego przeszła przez pierwszy etap. Mimo wszystko przed kolejnym sezonem zespół postanowił dokonać zmiany. Przesunął na ławkę rezerwowych Joonasa „doto” Forssa, a dziś poinformował, kto zajmie jego miejsce w podstawowej piątce.

Ogłoszenie nie przyniosło żadnej niespodzianki. Potwierdziły się doniesienia neLa z 1pv.fr, który kilka dni temu przekazał, że nowym nabytkiem fińskiego klubu zostanie Pavle „maden” Bošković. Były zawodnik FunPlus Phoenix zasilił ekipę Pawła „dycha” Dychy w jasnym celu – aby ją wzmocnić. Statystycznie w 2021r. wyglądał nieźle. Osiągnął rating 2.0 na poziomie 1.08, IMPACT 1.16 i ADR 79.5. Zobaczymy jak odnajdzie się w nowym otoczeniu, z którym bez wątpienia ma ochotę wiele zdziałać.

Na ten moment ENCE zajmuje 17. pozycję w światowym rankingu HLTV. Jeżeli nic nie wyskoczy wcześniej, to pierwszym sprawdzianem dla odświeżonej drużyny będzie dopiero IEM Katowice 2022 Play-in, który wystartuje 15. lutego. Paczka Olka „hades” Miskiewicza ma zatem trochę czasu, żeby dobrze się przygotować.

Skład ENCE prezentuje się teraz tak:

  • Poland Paweł „dycha” Dycha
  • Poland Olek „hades” Miskiewicz
  • Denmark Marco „Snappi” Pfeiffer
  • Israel Lotan „Spinx” Giladi
  • Montenegro Pavle „maden” Bošković
  • Finland Eetu „sAw” Saha – trener