W kolejnym dniu rozgrywek, grupy D w ESL Pro League, C9 jak i FURIA, dorzucają kolejne zwycięstwo. Na ten moment to jedyne drużyny bez porażki – jednak dziś to musi się zmienić.

Kolejny dzień, kolejne punkty. C9 oraz FURIA otwierają grupę D z kompletem punktów. W dniu dzisiejszym jednak dojdzie do konfrontacji obu zespołów, a jak wiadomo, w formacie bo3 na remisy miejsca nie ma. W nadchodzącym spotkaniu, ciężko będzie przewidzieć jego wynik, jednak na podstawie formy, jaką prezentują obecnie zawodnicy, w rolę faworyta lepiej wpisuje się C9. Warto wspomnieć iż zawodnicy z rosyjskiej drużyny, podczas obecnych rozgrywek, nie stracili jeszcze żadnej mapy.

W odwrotnej sytuacji znajdują się obecnie gracze Movistar Riders oraz EF. W obu tych przypadkach, szanse na awans, są już bardziej matematyczne. Drużyny te zajmują obecnie dwie ostatnie pozycje, bez żadnych zdobytych punktów, a do końca fazy grupowej pozostały już tylko dwa spotkania.

W ciągłej walce o play-off'y znajdują się zawodnicy Liquid, którzy przegrali swoje dzisiejsze spotkanie z FURIĄ. Co prawda mają oni na koncie już dwie wygrane, jednak tuż za nimi czai się EG, które zdobywając dziś pierwsze oczka, pokazało wolę walki do samego końca.

 

Rozkład jazdy na dziś:

12:30 – Movistar Riders v EG

16:00 – Liquid v EF

19:30 – Clou9 v FURIA