Mistrzostwo Polski, udział w międzynarodowym turnieju – Illuminar zbiera żniwa swojej ostatniej aktywności. „Oczko” podwoiło ilość swoich punktów i awansowało aż o 10 miejsc w rankingu HLTV, w efekcie stając się najwyżej postawioną drużyną z Polski.

Mało się działo w „wielkim świecie” CS:GO, tym samym mało się wydarzyło w czołowych rejonach rankingu. Poza drobnymi przetasowaniami warto odnotować kolejny awans MIBR-u, Brazylijczycy przeskoczyli czterech kolejnych rywali i zajmują już 25. lokatę. Do TOP30 wskoczyło ponadto Endpoint. Nową-starą drużyną w tym towarzystwie jest również Cloud9 – ekipa ALEXA awansowała o 125 pozycji i zajmuje obecnie 27. miejsce. Nie jest to jednak awans spowodowany kosmiczną dyspozycją i wynikami sportowymi, a raczej pokłosie bycia dużą organizacją, która otrzymuje zaproszenia do największych turniejów, mimo uformowania całkiem nowej drużyny niewiele wcześniej.

  1. France Vitality (-)
  2. Denmark Heroic (-)
  3. Russian Federation Natus Vincere (-)
  4. Denmark Astralis (-)
  5. Germany BIG (-)
  6. European Union OG (-)
  7. Brazil FURIA (+1)
  8. European Union G2 (-1)
  9. European Union Complexity (+1)
  10. European Union FaZe (-1)

O wiele ciekawiej dzieje się na polskiej scenie, która w ostatnim czasie, głównie za sprawą Illuminar, przeniosła się nieco na „międzynarodowe” wody czyli DreamHack. Polacy na turnieju dotarli do półfinału. Ponadto kilka dni wcześniej wywalczyli mistrzostwo Polski, co znalazło odzwierciedlenie w rankingu HLTV. iHG bowiem w zaledwie tydzień podwoiło swój dorobek (z 31 na 62 pkt) i przeskoczyło dziesięć innych ekip. Oznacza to jednocześnie, że obecnie Illuminar jest najwyżej postawioną drużyną z Polski (36.). Swoje miejsce na krajowym tronie straciła Wisła Kraków – Biała Gwiazda spadła o sześć pozycji. Warto także odnotować, że w rankingu pojawiła się Valhalla, czyli skład oskarisha, mono i STOMPA.

6. European Union/Poland OG/mantuu (-)

20. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-1)

36. Poland Illuminar (+10)

42. Poland Wisła Kraków (-6)

48. Poland x-kom AGO (+2)

52. Poland PACT (-1)

58. United States/Poland  Envy/MICHU (-)

65. Poland Izako Boars (-5)

78. Poland AVEZ (-3)

100. Poland Valhalla (+42)

183. Poland Pompa Team (+1)

207. Poland Honoris (-1)