Rywalizacja w grupie B European Development Championship dobiegła końca. Nie odnotowaliśmy żadnych zaskoczeń – pierwsze miejsce zajęli faworyzowani HellRaisers, a za ich plecami znaleźli się gracze SKADE.

Meczem otwarcia grupy B był pojedynek SKADE z Galaxy Racer. Bułgarzy na Overpassie udzieli rywalom solidnej lekcji CS:GO. Wystarczy wspomnieć o przebiegu pierwszej połowy, którą to SPELLAN i spółka wygrali wynikiem 15:0! Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem SKADE 16:3.

Kolejnym meczem w grupie B było starcie HellRaisers z Heretics. Francuzi na EDC pojawili się w odmienionym składzie, bez swoich gwiazd czyli Nivery, xmsa i kioShiMy, co od razu znalazło odzwierciedlenie w wynikach. W spotkaniu z HellRaisers gracze znad Sekwany prowadzili równy pojedynek jedynie przez pierwszą połowę. Cały mecz skończył się jednak pewnym zwycięstwem HR wynikiem 16:10.

Tym samym o pierwsze miejsce w grupie zagrali SKADE i HellRaisers. W pojedynku BO3 Bułgarzy nie mieli jednak najmniejszych szans z przeciwnikami. Znakomity mecz rozegrała cała piątka graczy z regionu CIS, którzy rozbili swoich rywali 2:0, wygrywając na Mirage'u 16:6, a następnie na Dust2 16:7. W rezultacie HellRaisers byli pierwszą drużyną z grupy B, która zapewniła sobie awans do fazy play-off. Ten mecz kończył również pierwszy dzień zmagań.

Czwartek rozpoczęliśmy o pojedynek o pozostanie w turnieju pomiędzy Galaxy Racer i Heretics. Odświeżony skład Francuzów zaskoczył, pokonując przeciwnika na pierwszej mapie 16:11. Później jednak wszystko wróciło do normy – Szwedzi rozbili ekipę DEVILA na Overpassie wynikiem 16:6, a następnie na Dust2 16:7. Na wyróżnienie zasłużyli wszyscy gracze Galaxy Racer, bowiem cały skład zaprezentował bardzo wyrównany poziom.

Rywalizację w grupie B kończył mecz pomiędzy SKADE i Galaxy Racer, stawką był awans do fazy play-off. Dust2, czyli otwierająca mapa, był istnym pokazem gry do samego końca ze strony obu drużyn. Przebieg spotkania to nieustanna zmiana prowadzenia, a zwycięzcę wyłoniła dopiero dogrywka, która padła łupem Galaxy Racer. Bułgarzy jednak brutalnie odegrali się na Szwedach na Mirage'u. Pierwsza połowa to demonstracja siły dennyslawa i spółki, ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:8 dla SKADE. Decydującą lokacją spotkania był Overpass. Co prawda początek należał do Galaxy Racer, ale od 8. rundy na serwerze rządzili już tylko gracze SKADE. Bułgarzy zaliczyli niesamowitą serię zdobytych punktów i zakończyli mecz wynikiem 16:12. Tym samym to oni zagrają w fazie play-off European Develompent Championship.