Faza grupowa European Development Championship 4 powoli dobiega końca. Dziś startuje rywalizacja w ostatniej grupie – D – gdzie zagrają m.in. EC Brugge z mattym i n0tice'em w składzie.

  • France DBL PONEY – European Union EC Brugge

Belgijski klub nie ma łatwego zadania na początek, gdyż pierwszy mecz zagra z DBL PONEY. Francuzów można już spokojnie uważać za drużynę tieru 2, nawet bez NBK-a, świadczą o tym chociażby turnieje, w których biorą udział. Z tego też powodu nie należy się sugerować ich ostatnimi wynikami, bo zespół po prostu mierzył się najczęściej z lepszymi od siebie, albo z ekipami z tej samej półki. Mowa tutaj o porażkach z Vitality, BIG czy Endpoint. Jeśli jednak DBL PONEY gra ze słabszymi, to raczej wygrywa. Dzisiaj bodyy i spółka będą mieli okazję zmierzyć się z drużyną słabszą.

EC Brugge zaś nie może być zadowolone z ostatnich tygodni. Polsko-belgijski skład jeszcze kilka tygodni temu był na fali wznoszącej, piął się w górę rankingu HLTV i brał udział w coraz ciekawszych rozgrywkach. W ostatnim czasie widzimy jednak tendencję spadkową – EC Brugge przegrało 9 z 10 ostatnich meczów! Co gorsza, matty i reszta nie mierzyli się z rywalami spoza swojego zasięgu, tym bardziej bolą tego typu porażki. Nadzieją dla Polaków jest fakt, że spotkanie z DBL PONEY będzie rozgrywane w formacie BO1, który sprzyja niespodziankom.

W drugiej parze zmierzą się Sangal z Tricked.

Harmonogram spotkań:

  • 12:00 France DBL PONEY – European Union EC Brugge
  • 13:00 Turkey Sangal – Denmark Tricked
  • 14:00 mecz zwycięzców

Wszystkie mecze 4. sezonu European Development Championship można obejrzeć w serwisie Twitch na kanale ESN2. Partnerami transmisji zostali Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, marka LG oraz SPC Gear.