Za nami pierwsze spotkania drugiego tygodnia siódmego sezonu ligi Esports Championship Series. Kto pojawi się w półfinałach?

Wczoraj ponownie przyszło nam kibicować Virtus.pro walczącym w ECS Season 7. Ich wczorajszym przeciwnikiem było North, z którym powtórzyła się historia z pierwszej kolejki. Polacy mimo wygranej na pierwszej mapie nie potrafili domknąć spotkania na dwóch kolejnych. Głównymi mankamentami było brak zgrania drużynowego i zbyt częste poleganie na jednym zawodniku, co wykorzystywali Duńczycy.

W regionie europejskim drugim ciekawym meczem był debiut nowego składu mousesports. Myszy mimo wymiany aż trzech zawodników było w stanie na dwóch mapach pokonać Fnatic i zapewnić sobie awans do półfinału. Szwedzi mimo stawianego oporu na drugiej lokacji i wyciągania comebacku w drugiej połowie, polegli w dogrywce zaprzepaszczając szanse na awans.

Za oceanem obyło się bez niespodzianek. NRG Esports pokazało, że wraca do formy dość gładko pokonując Spacestation. compLexity ponownie jest na dobrej drodze do finału, a początek mieli ułatwiony, gdyż mierzyli się z miksem Bad News Bears. Pozostałymi półfinalistami są brazylijskie ekipy – drużyna Vito „kNgV-” Giuseppe, czyli INTZ oraz uczestnicy ostatniego Majora – FURIA Esports.

Przez następnie trzy dni, począwszy od dzisiaj, rozgrywane będą następne spotkania. Oto jak prezentuje się harmonogram meczów w poszczególnych regionach:

Europa

Wtorek, 19 marca:

  • 20:00 – Denmark North vs Kazakhstan AVANGAR

Środa, 20 marca:

  • 20:00 – European Union mousesports vs France Team Vitality

Czwartek, 21 marca:

  • 20:00 – finał kolejki

Ameryka

 Wtorek, 19 marca:

  • 23:00 – United States NRG vs Brazil INTZ Esports

Środa, 20 marca:

  • 23:00 – United States compLexity vs Brazil FURIA

Czwartek, 21 marca:

  • 23:00 – finał kolejki

Transmisja meczów z regionu europejskiego prowadzona jest na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego, natomiast region amerykański można obejrzeć na kanale ESPORT NOW.