Z języków wciąż nie schodzi dyskusja na temat najnowszej operacji w CS:GO, a dokładniej skórkach do postaci. Wszystko z powodu problemów z widocznością.

W najnowszym dodatku do Counter-Strike: Global Offensive, nazwanym Operation Shattered Web, dodano możliwość zmiany wyglądu postaci, którą gramy. Wywołało to sporą dyskusję wśród ekspertów i profesjonalnych graczy, którzy podważyli słuszność dodania takich zmian kosmetycznych. Od razu po aktualizacji niektórzy zawodnicy zwrócili uwagę, że poszczególne modele zwane „agentami” są cięższe do zauważenia niż inne. To mogłoby tworzyć niezdrową przewagę dla osób, które są w stanie zmienić wygląd swojej postaci zaraz przed wejściem na serwer.

Właśnie dlatego organizatorzy Esports Championship Series zdecydowali, że na nadchodzących finałach 8. sezonu ligi, gracze nie będą mieli możliwości na zmianę wyglądu agentów. Mimo to turniej rozegrany zostanie na najnowszej aktualizacji, w której wprowadzono masę innych zmian. Najważniejszą z nich jest obniżenie ceny dwóch karabinów – Galila i Famasa, które dodatkowo zostały wzmocnione. Oprócz tego cena SG553 została podniesiona do $3000, co zostało spowodowane zbyt dużą popularnością tego karabinu.

Finały 8. sezonu ECS odbędą się w dniach 28 listopada – 1 grudnia. Osiem drużyn będzie w Arlington walczyć o pół miliona dolarów.