Piąty tydzień rozgrywek „każdy z każdym” ligi ECS Season 1 trwa w najlepsze. Virtus.Pro próbuje walczyć o punkty, po bardzo nieudanym sezonie w ESL Pro League. Dziś zmierzyli się z EnVyUs.

5. France EnVyUs odrzuca Mirage
  6. Poland Virtus.pro odrzuca Cobblestone
  7. Pozostaje Train
  • de_inferno (Poland Virtus.Pro 9:16 France EnVyUs)

Polacy zaczęli po stronie antyterrorystów i dośćgładko wygrali pistoletówkę. Niestety od razu ulegli Francuzom w kolejnej rundzie. EnVyUs wykorzystując ciężką do utrzymania ekonomię u swoich przeciwników doprowadzili do wyniku 1:3. Virtusi zdobyli jeden punkt, lecz od razu przegrali następny co zmusiło ich do grania eco (2:5). Jednak gdy tylko Virtus.Pro zakupili odpowiednie bronie, zaczęli brać się do roboty i odrabiać straty dzięki czemu doprowadzili do remisu (5:5), a nawet dwurundowej przewagi. Ostatnie trzy punkty pierwszej połowy wpadły na konto Francuzów i to oni mieli prowadzenie przez zmianą stron 7:8.

Drugą pistoletówkę wygrali zawodnicy EnVyUs, lecz oni dodatkowo wykorzystali przewagę ekonomiczną. Polacy przegrali również swojego pierwszego fulla, co zapoczątkowało złą passę. Do końca mapy zdobyli już tylko dwie rundy, a jedną z nich dzięki byali'emu, który wygrał sytuację 1 na 4. Francuzi wygrali tę mapę wynikiem 9:16.

• de_cache (Poland Virtus.Pro 16:14 France EnVyUs)

Virtus.Pro zaczęło podobnie jak na poprzedniej mapie, od wygranej pistoletówki po stronie CT, ale tym razem udało im się wykorzystać przewagę wynikającą z lepszego wyposażenia. Zdominowali Francuzów również na ich pierwszym pełnym fullu, co zapewniło Polakom świetny start cache'a. EnVyUs przerwało swoją serię przegranych atakiem na BS B, dopiero na wynik 6:1. Kolejna, wygrana w podobny sposób runda, zmusiła Polaków do zagrania eco. Gdy ekonomia Virtus.Pro stanęła na równe nogi, znów zaczęli dominować. Ostatecznie pierwsza połowa skończyła się 10:5 dla Virtusów.

EnVyUs uległo Naszym również w drugiej pitoletówce na tej mapie. Wynik po kolejnych dwóch rundach zaczął się robić dla nich mocno nieprzyjemny. Polacy wypracowali sobie przewagę 14:6 i od tego momentu nV zaczęli odrabiać straty. Punkty zaczęły masowo wpadać na ich konto, a prowadzenie Virtusów topniało w oczach. Ostatecznie Virtus.Pro ledwo dopięło tę mapę wynikiem 16:14.

• de_train (Poland Virtus.Pro 16:9 France EnVyUs)

Francuzi mimo podłożonej bomby przegrali pistoletówkę. Jednak pozwoliło to im szybciej zagrać na fullu, co poskutkowało wygraną rundą (2:1). Virtusi szybko odpowiedzieli swoim oponentom i doprowadzili do przewagi 5:1. EnVyUs próbowali wrócić z wynikiem i prawie doprowadzili do remisu (5:4) ale Polacy zachowali zimną krew i przewagę w spotkaniu. Wygrali pierwszą połowę 10:5.

Kolejna pistoletówka wpadła na konto Virtus.Pro. Udało im się również zdobyć dwa następne punkty co dało im na prawdę dużą przewagę (13:5). NEO zapewnił swojej ekipie piętnastą rundę wygrywając ciężką sytuację jeden na dwóch. Francuzi próbowali jeszcze walczyć, jednak Virtus.Pro wygrało tę mapę 16:9, zapewniając sobie 3 punkty w tabeli.