Virtus.pro żegna się z trzecią kolejką ECS już po pierwszym spotkaniu. Polacy musieli dziś uznać wyższość Tricked, które tym samym zrewanżowało się za porażkę w poprzednim tygodniu sezonu. Półfinałowym rywalem Duńczyków będzie mousesports lub m1x.

Poland Virtus.pro

0

Sezon 8 – tydzień 3
Esports Championship Series
ćwierćfinał

Overpass
(4:11; 3:5)

Train
(1:14; 8:2)

Denmark Tricked

2

Overpass

Tricked wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a znacznie przyczynił się do tego HUNDEN, który zdobył trzy fragi otwierające. Virtus.pro nie dało się rozpędzić rywalowi i po decyzji o zakupie ekwipunku, odpowiedziało skutecznym atakiem. Polski skład uniknął też błędu, dzięki czemu przed fullem wroga odskoczył na 3:1. Jak się okazało, Duńczycy byli o wiele groźniejsi, kiedy posiadali pełne wyposażenie. Pierwsze podejście nie przyniosło im prowadzenia, lecz kolejne było już udane. Co więcej, zawodnicy na tym nie poprzestali i dominowali już do końca tej połowy Overpassa. Wielokrotnie ponosili w rundach tylko minimalne straty, co przed zmianą stron dało rezultat 11:4.

Po przerwie Tricked zdobyło kolejną pistoletówkę, jednak ponownie dało się pokonać przeciwnikowi grającemu force'a. Wykorzystanie lepszego wyposażenia pozwoliło Virtus.pro zmniejszyć stratę do pięciu oczek. Ta granica była jednak najlepszym osiągnięciem Polaków w drugiej połowie, ponieważ od stanu 7:12 oddawali oni kolejne oczka. Duńczycy systematycznie przedzierali się przez linię obronną oponenta i szybko mogli cieszyć się z triumfu 16:7.

Train

Virtus.pro rozpoczęło Traina po stronie atakującej i od razu zgarnęło pistoletówkę, w której clutchem 1 vs 2 popisał się snatchie. Na nieszczęście Polaków, zostali oni zresetowani już moment później, kiedy ich rywal zagrał force'a. Od tej chwili Tricked zdecydowanie przejęło inicjatywę i każda kolejna runda wpadała na ich konto. Terroryści mieli ogromne problemy z przedarciem się przez defensywę wroga i podłożeniem ładunku. Duńczycy dociągnęli kapitalną passę do końca połowy, a to przełożyło się na ogromną przewagę na poziomie 14:1.

Początek drugiej połowy stał pod znakiem próby powrotu w wykonaniu Virtus.pro. Drużyna Snaxa najpierw wygrała pistoletówkę, a później przełożyła to na sukcesy w kolejnych potyczkach. Tricked przerwało tę passę, kiedy na tablicy wyników widniało 14:8. Duńczycy zaprezentowali udany atak i zapewnili sobie aż siedem punktów meczowych. Po wykorzystaniu drugiej z tych szans, HUNDEN i spółka zakończyli spotkanie zwycięstwem 16:9.

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wybrane spotkania z polskim komentarzem transmitowane są na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Najważniejsze informacje o lidze możecie znaleźć pod tym adresem.