Team Liquid pokonało G2 eSports w meczu otwarcia grupy „A” w trwających właśnie finałach ECS Season 1. Amerykanie dość łatwo rozprawili się z francuską drużyną, pokonując ją 16:6. Teraz czeka ich mecz z zwycięzcami poprzedniego meczu, czyli drużyną Luminosity Gaming.

Proces wyboru mapy:

  • France G2 odrzuca Mirage,
  • United States Liquid odrzuca Overpass,
  • France G2 odrzuca Train,
  • United States Liquid odrzuca Cache,
  • France G2 odrzuca Dust2,
  • United States Liquid odrzuca Nuke,
  • Mapa spotkania: Cobblestone.

 

Mapa rozpoczęła się od wygranej pistoletówki ze strony G2 eSports. Francuzi, którzy rozpoczęli jako antyterroryści, nie mieli też problemów z obroną, również w dwóch następnych rundach. Pierwszy full niestety nie poszedł po myśli drużynie Richarda „shox” Papillona. Zawodnikom, pomimo dobrego odbicia, zabrakło czasu, aby rozbroić bombę. Podczas kolejnego ataku, byliśmy świadkami świetnego wjazdu na bombsite „B”. Reprezentanci Team Liquid, po doprowadzeniu przeciwników do pierwszego eco z łatwością wyrównali wynik. Wydawać by się mogło, że Amerykanie wyjdą na prowadzenie, ale wtedy, naprzeciw im, wyszli Alexandre „bodyy” Pianaro oraz shox. Tych dwóch zawodników w połączeniu z deaglem, sprawili, że praktycznie w ułamku sekundy, przewaga broni ze strony Team Liquid- legła w gruzach. Taka kolej rzeczy nie sprawiła jednak, że G2 zaczęło się lepiej bronić. Team Liquid wygrało następną rundę, a chwilę później, wyszło na prowadzenie 7:4. Francuskiej drużynie udało się zdobyć jeszcze swój piąty i szósty punkt, ale w tej połowie, Liquid postawiło przysłowiową „kropkę nad „i”- wygrywając ostatnie starcie.

Druga runda pistoletowa nie była przyjazna dla G2 eSports jak to miało miejsce w pierwszej połowie. Team Liquid bez żadnej straty wygrało ją oraz dwie kolejne rundy, w których ich przeciwnicy musieli grać eco. Sytuacja terrorystów nie wyglądała najlepiej. Przegrali pierwszego fulla. Aby wygrać, zawodnicy znad Lazurowego Wybrzeża potrzebowali wykonać ogromny comeback. Co prawda, mieli jeszcze na to szansę, ale zostali jej szybko pozbawieni przez swoich przeciwników zza oceanu. Team Liquid, zdobywając szybkie dwa punkty, pokonało G2 eSports 16:6. Teraz, zwycięzcy tego spotkania, zmierzą się z drużyną Luminosity.