Ninjas in Pyjamas mimo dobrej gry po stronie antyterrorystów, całkowicie nie poradzili sobie atakując obszary bombowe.

United States NRG

16

Grupa A
Esports Championship Series
mecz otwarcia

Train
(5:10; 11:1)

Sweden Ninjas in Pyjamas

11

Nuke

Ninjas in Pyjamas rozpoczęło spotkanie od wygranej pistoletówki oraz kolejnej potyczki. NRG zdecydowało się na dwie rundy ekonomiczne, a mimo to nawet nie zagrozili swoim przeciwnikom podczas pierwszego fulla. Amerykanie zdobyli dwa punkty z rzędu na wynik 5:2, lecz chwilę później ponownie oddali prym swoim oponentom. Ninjas in Pyjamas zaprezentowało fenomenalną stronę antyterrorystów na mapie de_Train. Widać było przećwiczonych wiele wariantów, dzięki czemu nie wpadali w panikę nawet gdy musieli odbić obszar bombowy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:10.

Nindże w Piżamach mimo podłożonej bomby w drugiej pistoletówce, nie wygrali tej rundy. Szwedzi dobrze poradzili sobie podczas pierwszego fulla, lecz polegli w kolejnej potyczce, wpadając w kłopoty finansowe. Przez taki obrót spraw chwilę później zobaczyliśmy remis 11:11. Rozpędzone NRG było nie do zatrzymania, radzili sobie dobrze nawet w trudnych sytuacjach. Ethan bez problemu wygrał jeden na jednego z f0restem, utrzymując dobrą passę swojej drużyny. Ninjas in Pyjamas uznało wyższość swoich przeciwników wynikiem 16:11.

Mecze z pierwszego dnia fazy grupowej można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv. Mecze komentują Radosław „mad1” Florkowski oraz Jakub „Swelder” Grzegorski. Wszystkie niezbędne informacje o turnieju znajdziecie w tym miejscu.