Organizatorzy postanowili podzielić się z Nami informacją dotyczącą rozlosowanych grup na finały pierwszego sezonu Esports Championship Series. Kto znajdzie się w poszczególnych blokach?

Pod koniec czerwca (24.06-26.06) czekają na Nas emocje związane z punktem kulminacyjnym ECS Season 1 – wielkim finałem. Odbędzie on w Wielkiej Brytanii w budynku SSE Arena. Osiem drużyn (cztery amerykańskie oraz europejskie) zmierzą się ze sobą by walczyć o nagrodę pieniężną. Nieznana jest jeszcze pula, jednak wiemy, że na oba sezony przeznaczona jest kwota wynosząca 3,5 miliona dolarów, która obejmować będzie również wsparcie finansowe podczas podróży. Możemy się jednak spodziewać, że wyróżnione zespoły będą miały o co konkurować.

Faza grupowa Esports Championship Series Season 1 odbędzie się w systemie podwójnej eliminacji, a mecze decydujące oraz eliminacyjne będą rozgrywane metodą best-of-three. Dwie najlepsze drużyny z każdego bloku dostaną się do końcowej fazy finałów i powalczą o zwycięstwo w formacie pojedynczej eliminacji oraz best-0f-three.

Oto, jak prezentują się grupy:

Grupa A:

Brazil Luminosity
France G2
United States Liquid
Sweden NiP

Grupa B:

Denmark Astralis
United States Cloud9
Sweden fnatic
Canada TSM

Te drużyny dostaną szansę do zaprezentowania swoich umiejętności już w piątek 24 czerwca. Jako pierwsi na polu walki staną Brazylijczycy z Luminosity Gaming oraz Ninjas in Pyjamas ze Szwecji. Mimo braku polskiej drużyny, zdecydowanie warto śledzić te rozgrywki. Zapoznajmy się z przygotowanym harmonogramem:

24 czerwca, piątek:

12:15 – Brazil Luminosity vs. Sweden NiP
13:30 – United States Liquid vs. France G2
12:45 – Mecz wygranych grupy A
16:00 – Denmark Astralis vs. Canada TSM
17:15 – Sweden fnatic vs. United States Cloud9
18:30 – Mecz wygranych grupy B

25 czerwca, sobota:

11:15 – Mecz eliminacyjny grupy A
14:15 – Mecz eliminacyjny grupy B
17:15 – Mecz decydujący grupy A
20:15 – Mecz decydujący grupy B

26 czerwca, niedziela:

12:00 – Półfinał #1
15:30 – Półfinał #2
20:00 – Wielki Finał