Virtus.pro przegrało dwa spotkania z Ninjas in Pyjamas w ramach fazy zasadniczej szóstego sezonu ECS. Polakom zostały do rozegrania już tylko mecze z LDLC, a obecnie zajmują szóstą pozycję z bilansem 5-11.

  • de_Cache – Poland Virtus.pro 12:16 Sweden Ninjas in Pyjamas

Dwumecz między Ninjas in Pyjamas i Virtus.pro rozpoczął się na Cache'u. Polacy szybko osiągnęli dwupunktowe prowadzenie po udanych obronach w pistoletówce i rundzie anty eco. Formacja ze Szwecji odpowiedziała od razu po zakupie pełnego ekwipunku. Co więcej, nie poprzestała na jednym sukcesie i zdołała również uzyskać przewagę. Zawodnicy broniący mieli ogromne problemy z ustabilizowaniem ekonomii, ponieważ za każdym razem spotykali się z błyskawicznym resetem. GeT_RiGhT i spółka należycie wykorzystywali tę sytuację, a ich dorobek cały czas się powiększał. Ostatecznie, do przerwy wygrywali już 10:5. Po zmianie stron NiP kontynuowało skuteczną grę i wciąż dominowało nad oponentem. Polacy potrafili zajmować bombsite'y, lecz nie utrzymywali ich do końca, nawet w liczebnej przewadze. Świetna seria zapewniła Szwedom aż dziesięć rund meczowych. Dopiero wtedy Virtus.pro podjęło próbę comebacku, lecz zatrzymało się na dwunastu punktach.

  • de_Nuke – Sweden Ninjas in Pyjamas 16:12 Poland Virtus.pro

Virtus.pro ponownie wygrało pierwszą pistoletówkę, a moment później powtórzyło swój sukces w starciu anty eco. Jak się okazało, był to koniec tej krótkiej serii skuteczności. Ninjas in Pyjamas wkroczyło na właściwe tory po dostaniu karabinów i całkowicie przejęło inicjatywę na mapie. Szwedzi bez większych problemów radzili sobie z ofensywnymi próbami przeciwnika, dokładając kolejne punkty na swoje konto. Polski skład przebudził się dopiero w końcówce, kiedy od stanu 2:10 zdobył dwie rundy, co oznaczało rezultat 4:11 do przerwy. Ekipa snatchiego była również bliska zwycięstwa w drugiej pistoletówce, jednak GeT_RiGhT wyeliminował czterech rywali w sytuacji 2 vs 4, kompletując ace'a. Virtus.pro przebudziło się przy wyniku 4:13. Zespół przy użyciu pełnego wyposażenia cały czas zmniejszał stratę do oponenta. W najlepszym momencie zbliżyli się do niego na dwa oczka. Na nieszczęście Polaków, terroryści wzięli się w garść w decydujących rundach i zakończyli Nuke'a triumfem 16:12.