North pokonało Team Liquid w meczu grupy B na finałach szóstego sezonu ECS. Do zwycięstwa znacznie przyczyniła się świetna postawa po stronie broniącej. Następnym rywalem Duńczyków będzie Ninjas in Pyjamas, a wygrany trafi do play-offów turnieju.

16

Spotkanie rozpoczęło się od wygranej przez Liquid pistoletówki, w której zawodnicy popisali się skutecznym odbiciem bombsite'u w sytuacji 3 vs 4. Później amerykańska formacja potrafiła zwyciężyć też w starciu anty eco i na pierwszym fullu. To nie był koniec udanej serii, a North nadal miało problemy z przedarciem się przez linię obronną przeciwnika. Duńczycy zrewanżowali się dopiero, kiedy na tablicy wyników widniało 0:6. Na nieszczęście terrorystów, tylko raz ponowili oni swój sukces, po czym znów musieli uznać wyższość oponenta. NAF wraz z kolegami szybko zapewnili sobie zwycięstwo połowy na poziomie 8:2. Dopiero wtedy zobaczyliśmy lepszy okres gry w wykonaniu podopiecznych ave'a. W końcówce sięgnęli oni aż po cztery z pięciu rund, co dało rezultat 6:9 do przerwy.

Po zmianie stron North kontynuowało odrabianie strat. Wygranie pistoletówki, potyczki z lepszym wyposażeniem oraz pierwszego fulla przełożyło się na remis 9:9. Gracze broniący na tym nie poprzestali i przy tym podejściu osiągnęli już prowadzenie 13:9. Właśnie wtedy Team Liquid wreszcie pokazało skuteczny atak w drugiej części spotkania. Amerykanie tylko raz powtórzyli ten wyczyn, a po następnym przełamaniu ich ekonomia uległa zniszczeniu. Nie przeszkodziło to drużynie w kolejnym udanym rewanżu. Duński skład zachował jednak trzy karabiny, co znacznie przyczyniło się do następnego zwycięstwa. Tym samym, na jego konto wpadły też trzy rundy meczowe. Po chwili valde wraz z kolegami mogli cieszyć się z triumfu 16:12.