Ninjas in Pyjamas dołącza do MIBR w fazie pucharowej finałów szóstego sezonu ECS. Szwedzki skład dość łatwo poradził sobie z North, dzięki czemu ma teraz dzień przerwy i pewny występ w półfinale turnieju.

0

Ninjas in Pyjamas wygrało pierwszą pistoletówkę na Inferno, lecz nie potrafiło powtórzyć tego sukcesu w starciu z lepszym ekwipunkiem. North uniknęło pomyłki, a co więcej, moment później radziło sobie też w sytuacji, kiedy rywal grał fulla. Duńczycy zostali przełamani dopiero przy stanie 5:1 na ich korzyść. Wtedy to szwedzka formacja przejęła inicjatywę i pokazała serię skutecznych obron. Nie tylko wyrównała na poziomie 5:5, ale przy tym podejściu zapewniła sobie też zwycięstwo połowy. Passy nie udało się przedłużyć do końca, ponieważ dwie ostatnie rundy padły łupem składu cadiaNa, dzięki czemu do przerwy przegrywał on minimalnie 7:8.

Początek drugiej części mapy był wyrównany. NiP sięgnęło po dwie pierwsze starcia, natomiast North dwukrotnie odpowiedziało udaną ofensywą po zakupie karabinów. Wymiana jeden za jeden sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 11:10. Szwedzi nieznacznie prowadzili i postanowili zmienić tę sytuację. Próba się udała – skutecznie zajmowali oni obszary bombowe, a kolejne punkty systematycznie przybliżały ich do triumfu. Wreszcie f0rest i spółka zapewnili sobie pięć rund mapowych. Po chwili mogli już cieszyć się ze zwycięstwa 16:10.Na drugiej mapie to North wygrało pistoletówkę i starcie anty eco. Pierwszy full był błyskawiczną odpowiedzią w wykonaniu Ninjas in Pyjamas. Po chwili byliśmy świadkami wyrównania, a to dopiero początek solidnej passy Szwedów. Radzili oni sobie z ofensywnymi próbami oponenta, dzięki czemu przed kolejnym rewanżem odskoczyli na 6:2. Wtedy nastąpiło przebudzenie North, jednak drużyna nie potrafiła wyrównać, bowiem dwukrotnie potknęła się na ostatniej prostej. Także w końcówce nie odniosła sukcesu – to ekipa GeT_RiGhTa sięgnęła po dwie rundy w końcówce, wygrywając połowę 9:6.

Po zmianie stron Ninjas in Pyjamas ponownie dominowało nad przeciwnikiem. Przedarło się przez jego linię obronną nawet, kiedy ten posiadał karabiny. Sytuacja Szwedów wyglądała coraz lepiej, ponieważ w pewnym momencie prowadzili oni już 14:6. Wtedy nadeszła odpowiedź North, lecz na niewiele się to zdało, ponieważ Duńczycy spotkali się z błyskawicznym resetem. Końcówka była już formalnością, a NiP natychmiastowo wykorzystało sytuację i zwyciężyło Overpassa 16:7.