Zakończyła się faza zasadnicza szóstego sezonu ECS. W Europie mogliśmy emocjonować się pojedynkami Virtus.pro. Niestety, Polacy zajęli dziewiątą pozycję, co oznacza grę w Challenger Cup.

Virtus.pro rozpoczęło sezon od podziału map w potyczkach z OpTic Gaming. Później Polacy przegrali z mousesports i odnieśli jedno zwycięstwo w starciu z G2 Esports. Większe emocje przyszły w kolejnych spotkaniach. NEO wraz z kolegami dzielnie walczyli o zniszczenie perfekcyjnego bilansu Astralis, jednak na Mirage'u przegrali 14:16. Następnie świetnie prezentowali się przeciwko FaZe – najpierw zdeklasowali rywala wynikiem 16:5, po czym na Trainie prowadzili już 14:2. Niespodziewanie, nie wykorzystali takiej przewagi, przegrywając ostatecznie po dogrywce. Dwumecz wygrany na fnatic dał Virtusom bilans 5-7 i matematyczne szanse na finały lanowe. Od tego momentu polska formacja nie odniosła jednak żadnego triumfu, przez co skończyła fazę zasadniczą na dziewiątej lokacie. Wraz z G2 Esports zagra tym samym w Challenger Cup, który będzie dawał awans do siódmego sezonu ECS.

Na czele dywizji europejskiej uplasowały się duńskie składy – Astralis i North. Pierwszy z nich miał niesamowitą szansę na osiągnięcie bilansu 18-0, jednak przegrał swoją przedostatnią mapę, kiedy mierzył się z LDLC. Wczoraj czołową czwórkę uzupełniły natomiast mousesports i Ninjas in Pyjamas. ,,Myszy” wygrały dwumecz z FaZe, dzięki czemu odskoczyły przeciwnikowi na sześć oczek. Szwedom wystarczyło natomiast jedno zwycięstwo z fnatic.

W Ameryce Północnej obyło się bez większych niespodzianek. Wszystkie zespoły, które wystąpią w Arlington na finałach ECS awansowały również na finały ESL Pro League. Najlepsze okazało się NRG. Zespół dapsa miał tyle samo punktów co Renegades, jednak osiągnął o wiele lepszy bilans rund. Na trzecim stopniu podium uplasowało się MIBR, a tuż za Brazylijczykami sezon skończyło Team Liquid. W Challenger Cup będą natomiast walczyły Luminosity oraz Spacestation.

Finały szóstego sezonu ECS odbędą się w Arlington w dniach od 22 do 25 listopada. Lista uczestników prezentuje się następująco:

  • Denmark Astralis
  • Denmark North
  • European Union mousesports
  • Sweden Ninjas in Pyjamas
  • United States NRG
  • Australia Renegades
  • Brazil MIBR
  • United States Team Liquid