Device został wybrany MVP finałów szóstego sezonu ECS przez HLTV.org oraz betway. Jest to szóste indywidualne wyróżnienie tego zawodnika w 2018 roku.

Duński snajper otrzymał tytuł MVP za regularność podczas finałów szóstego sezonu ECS. Osiągnął on najlepszy rating ze swojej drużyny (1.19), a także miał największy wpływ w zwycięskich rundach. Device prowadził w wyścigu o nagrodę już przed wielkim finałem. Tam statystycznie trzech jego kolegów zaprezentowało się lepiej, lecz nie były to występy na miarę przejęcia indywidualnego wyróżnienia. Oprócz graczy Astralis, pretendentami do tytułu byli również coldzera i FalleN.

Device zajął pierwsze miejsce w dwóch indywidualnych klasyfikacjach – w różnicy fragów do śmierci (+54), a także w liczbie wszystkich eliminacji na turnieju (252). Ponadto, znalazł się w czołowej piątce pięciu innych statystyk, między innymi ratingu, fragów na rundę lub procentu rund z przynajmniej jedną eliminacją.

Po triumfie w Arlington device ma już na koncie jedenaście tytułów MVP turniejów. Nagroda z finałów ECS jest jego szóstym wyróżnieniem w 2018 roku. Pod tym względem dogonił już Aleksandra „s1mple” Kostylieva, z którym niewątpliwie stoczy walkę o miano najlepszego zawodnika tych dwunastu miesięcy.