Virtus.pro przegrało pierwsze dzisiejsze spotkanie przeciwko FaZe Clan. Polacy nie dali rady przeciwnikom na de_train i po dosyć szybkim meczu, przegrali 8:16. Jest to druga porażka naszych rodaków w ECS Season 2.

Mapa spotkania: Train

Rundę nożową wygrali reprezentanci FaZe Clan. Zdecydowali się oni na rozpoczęcie jako antyterroryści i już w pierwszej rundzie musieli odbijać bombsite. Na niekorzyść Polaków, udało im się. Zespół Håvarda „rain” Nygaarda bez problemów doprowadził wynik do 3:0. Grając z pełnym ekwipunkiem, Virtus.pro pokonało rywali, ale naszym rodakom nie udało się pójść za ciosem i powtórzyć sukcesu. To oznaczało dla nich jedno: kolejne eco. Nie trudno się domyśleć, że polska drużyna przegrała to starcie. Terroryści zdecydowali się na zakupienie wszystkiego, co tylko byli w stanie. To również przełożyło się na kolejną porażkę. Po chwli, FaZe prowadziło 7:1. Virtusi musieli coś zmienić w swojej rozgrywce, aby myśleć o w miarę dobrym wyniku na koniec tej połowy. Na szczęście dla nich- kolejny atak na bombsite „A” był udany. Teraz tylko musieli utrzymać tempo i postarać się o zdobycie kolejnych punktów. Jednak rain stał na straży. Ten Norweg miał na koncie 28 fragów (!), podczas gdy drugi allu miał ich tylko 10. W tym spotkaniu póki co nie mogło być innego scenariusza niż totalna dominacja „raina i spółki”. Szkoda było, że nawet jeśli to Polacy jako pierwsi dokonywali zabójstw, to zawsze pozostali przy życiu przeciwnicy dawali sobie radę z obroną. Tym sposobem, FaZe na koniec połowy doprowadziło do ogromnej przewagi – 13:2 Ten mecz był już praktycznie skazany na przegraną, ale tu wciąż była mowa o Virtus.pro, czyli mistrzach w robieniu comebacków.

Dobrym początkiem do wykonania takiego powrotu była wygrana przez polski zespół pistoletówka oraz następujące po niej eco. Już na trzecią rundę w tej połowie przypadł pierwszy full. Niestety, ale podczas niego, atakujące FaZe nie napotkało praktycznie żadnego oporu i było już zaledwie dwie rundy od zwycięstwa. Terroryści musieli pogodzić się ze stratą jeszcze dwóch rund. Ostatecznie, FaZe Clan zakończyło to spotkaniem 16:6