Już dziś powraca jedna z najbardziej prestiżowych lig na scenie Counter-Strike: Global Offensive, a razem z nią walczące w rozgrywkach online Virtus.pro.

Jest to już piąty sezon ligi ECS. Rozgrywki cieszą się sporą popularnością dzięki liście uczestników, do których należą same topowe zespoły. Z początkowej dziesiątki wyłonione zostaną cztery, które w fazie pucharowej walczyć będą o lwią część puli wynoszącej $750,000. Mecze rozgrywane będą od 13 marca przez kolejne siedem tygodni. Każde spotkanie będzie składać się z dwóch map, czyli tzw. formatu best-of-two. Cztery najlepsze drużyny awansują do play-offów, które odbędą się w dniach 8-10 czerwca. Dwie najgorsze ekipy wypadną z ligi.

Dziś rozpoczyna się pierwsza kolejka, a na sam początek gratka dla polskich fanów – aż dwa spotkania z Virtus.pro w roli głównej. Polacy będą musieli walczyć z nie lada przeciwnikami. Staną w szranki w dwumeczu z Astralis, a następnie z FaZe Clan.

Od godziny 19:00 będzie można śledzić ich poczynania na kanale Olka „vuzzey” Kłosa, który przez cały okres trwania ligi zapewniać będzie polski komentarz. Więcej informacji o uczestnikach lub harmonogramie rozgrywek znajdziecie w tym miejscu.