Virtus.pro nie dopięło swego w drugim tygodniu ECS S8. Polacy w finale przegrali z Heroic po bardzo zaciętych zmaganiach.

Poland Virtus.pro

0

Sezon 8 – tydzień 2
Esports Championship Series
Wielki Finał

Dust2
(9:6; 5:10)

Mirage
(9:6; 6:9) (11:13)

Denmark Heroic

2

Dust2

Pierwsze kilka rund należało do Heroic, które grało po stronie atakującej. Nie musieliśmy jednak długo czekać, aby zobaczyć mocnych Virtusów w akcji. Wystarczyło, że w ich ekwipunku pojawiły się karabiny oraz granaty i wszystko zaczęło inaczej wyglądać. Duńczycy nie przejmowali sobie już tak łatwo pozycji, a VP ciągle utrzymywało prowadzenie. Choć pod koniec połowy Polacy oddali trochę inicjatywę, to i tak rezultat 9:6 mógł pozytywnie nastawiać każdego widza przed następną rywalizacją.

Po krótkiej przerwie wróciliśmy do meczu i otrzymaliśmy ogromne emocje! Oba składy szły łeb w łeb do 30. rundy. W niej stavn i spółka okazali się lepsi, przez co dopięli swego na D2 triumfując 16:14.

Mirage

Na Mirage'u byliśmy świadkami bardzo podobnego pojedynku. Heroic w ofensywie nie było wcale perfekcyjne. Korzystali z tego podopieczni kubena, którzy starali się złapać jak najwięcej punktów na swoje konto przed drugą częścią zawodów. W pewnym momencie, gdy wydawało się, że Virtus.pro jest na dobrej drodze, żeby kompletnie zdominować drużynę es3taga, coś się popsuło i po piętnastu odsłonach wygrywało zaledwie 9:6.

Jak przekonaliśmy się wcześniej – taki wynik przeciwko Duńczykom nie gwarantuje sukcesu. Mimo, że gracze z Danii nie zgarnęli pistoletówki numer dwa, to i tak potrafili się wziąć w garść i w kilkanaście minut z 6:12 zrobić 15:12. W porę jednak obudziło się VP, które nie chciało tak gładko oddać tego finału przeciwnej formacji. Pojawiły się zatem dogrywki. W nich nie zabrakło ciekawych akcji. Zabrakło natomiast zwycięstwa Polaków. To zespół Snappiego cieszył się z zajęcia pierwszego miejsca w drugim tygodniu ECS.

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wybrane spotkania z polskim komentarzem transmitowane są na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Najważniejsze informacje o lidze możecie znaleźć pod tym adresem.