Piąta kolejka siódmego sezonu ECS zakończyła się triumfem OpTic Gaming. Duńczycy pokonali w wielkim finale fnatic i łącznie w całej edycji zarobili aż siedemnaście tysięcy dolarów.

Sweden fnatic

1

Sezon 7 – tydzień 5
Esports Championship Series
Finał

Inferno
(8:7; 8:5)

Nuke
(6:9; 8:7)

Vertigo
(5:10; 0:6)

OpTic

Denmark OpTic Gaming

2

Inferno

OpTic Gaming wygrało pistoletówkę po stronie atakującej, lecz moment później zostało pokonane przez rywala grającego force'a. Fnatic również nie uniknęło błędu, a znacznie przyczynił się do tego k0nfig, który wyeliminował aż czterech przeciwników. To zakończyło krótką serię wymian i Duńczycy nieco dłużej przeważali na serwerze. Przy tym podejściu powiększyli prowadzenie do 6:1 i dopiero wtedy spotkali się z rewanżem przeciwnika. Szwedzi nie poprzestali na jednym sukcesie. Znacznie przejęli inicjatywę, co sukcesywnie zmniejszało ich dystans do oponenta. Jak się okazało, przed przerwą stracili tylko punkt, dzięki czemu minimalnie wygrywali 8:7.

Druga pistoletówka była koncertem dwóch zawodników. Najpierw niko zdobył trzy fragi otwierające, a następnie Brollan popisał się clutchem 1 vs 2. Jego drużyna wykorzystała lepsze wyposażenie, a co więcej, jej łupem padł też pierwszy full. Spore znaczenie miało jednak zachowanie broni przez OpTic, bowiem po chwili Snappi odpłacił się rywalom eliminując aż trzech z nich przy użyciu AUGa. Na niewiele się to zdało, ponieważ duńska formacja szybko popełniła kolejny błąd – przegrała z JW w sytuacji 4 vs 1. Fnatic odskoczyło na 13:9 i wtedy zobaczyliśmy już dłuższą serię MSLa i spółki. Dzielnie walczyli oni o wyrównanie, lecz potknęli się na ostatniej prostej, czyli przy stanie 12:13. Szwedzi spokojnie zapewnili sobie cztery rundy mapowe, a po wykorzystaniu pierwszej szansy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:12.

Nuke

OpTic Gaming podniosło się po wcześniejszej porażce i świetnie rozpoczęło Nuke'a. Wygranie pistoletówki pozwoliło zespołowi uzyskać ekonomiczną przewagę, co Duńczycy należycie wykorzystali. Fnatic odpowiedziało przy stanie 0:4, lecz ta próba nie zakończyła się wyrównaniem, bowiem stać ich było na zdobycie trzech oczek. Drugie podejście było już udane, a na tablicy wyników pojawiło się 6:5 na korzyść Szwedów. Dopiero utrata korzystnego rezultatu zmotywowała ekipę k0nfiga, która od tego momentu sięgnęła po wszystkie rundy do końca połowy.

Po zmianie stron fnatic wygrało pistoletówkę, a wszystkimi fragami podzielili się w niej Xizt i JW. Starcie anty eco również poszło po ich myśli, natomiast OpTic przebudziło się po zakupie pełnego ekwipunku. Wydawało się, że antyterroryści bardziej odskoczą z wynikiem, jednak przytrafił im się niespodziewany błąd – porażka w potyczce anty force przy stanie 11:8. Triumf w takich okolicznościach podbudował Szwedów, którzy zdecydowanie przejęli inicjatywę na mapie i po szybkim wyrównaniu próbowali dążyć do zakończenia meczu. To im się jednak nie udało, ponieważ decydujące rundy należały do Duńczyków, którzy ostatecznie zwyciężyli 16:14.

Vertigo

Początek spotkania na Vertigo przyniósł dwie serie w wykonaniu obu zespołów. Pierwsze rundy należały do OpTic, które po wygraniu pistoletówki i wykorzystaniu lepszego ekwipunku prowadziło już 4:0. Wszystko zmieniła runda force w wykonaniu Szwedów. Po tym zwycięstwie grali już skuteczniej, dzięki czemu wyrównali na poziomie 4:4. Jak się okazało, był to niemal cały pokaz ich możliwości. Utrata przewagi zmotywowała Duńczyków i do przerwy meczu potknęli się oni tylko raz, co dało okazały wynik 10:5.

Od czasu drugiej pistoletówki OpTic Gaming udanie przybliżało się do upragnionego zwycięstwa. Zawodnicy znakomicie radzili sobie z przeciwnikiem, któremu dodatkowej presji dokładała spora strata. Antyterroryści grali niemal bezbłędnie, co szybko zapewniło im aż dziesięć szans na wygraną. Później wykorzystali pierwszą z tych okazji i pokonali przeciwnika wynikiem 16:5.