Ninjas in Pyjamas zagrało dziś z Team EnVyUs w ramach piątego sezonu ligi Esports Championship Series. Szwedzi podzielili się punktami z Francuzami.

Sweden NiP

1

Faza zasadnicza
Esports Championship Series
Sezon 5

Cache
(11:4; 5:0)

Inferno
(5:10; 8:6)

France EnVyUs

1

Cache, to taka mapa, na której najważniejsza jest kontrola mapy. Dobrze wiedziało o tym Ninjas in Pyjamas, które zaczęło mecz po stronie CT. Co prawda Szwedzi przegrali pistoletówkę, aczkolwiek od razu odpowiedzieli grając force i od tamtego momentu się rozpędzili. Idealnie kontrolowali to, co dzieje się zarówno pod BS-em B, jak i BS-em A, więc EnVy często było zamknięte i nie mogło nic zrobić tracąc już na starcie rundy kilku graczy. Dopiero w ósmej odsłonie francuska formacja przerwała zwycięską passę NiP i zdobyła punkt, ale to i tak nie dało za wiele, ponieważ antyterroryści byli tak dobrze dysponowani i pewni siebie, że wygrali tę połowę wynikiem 11:4.

Druga część meczu nie trwała zbyt długo. Tym razem f0rest, który rozgrywał wspaniałe spotkanie, razem ze swoją drużyną nie pozwolił nawet na utratę jednego punktu po zmianie stron. Ninjas in Pyjamas odniosło zwycięstwo wynikiem 16:4.Druga mapa, to już zupełnie inna historia. EnVyUs zaczęło po stronie terrorystów i co najważniejsze – wygrało pistoletówkę oraz dwie następne rundy, co pozwoliło im nabrać trochę pewności siebie przed pierwszym fullem. Mimo, że na Cache Francuzi prezentowali się tragicznie, to jednak na Inferno widzieliśmy od początku inny zespół, trzy razy mocniej zmotywowany, który niszczył Ninjas in Pyjamas. Szwedzi zdobyli swój pierwszy punkt dopiero w ósmej rundzie za sprawą dennisa, który zwyciężył clutcha ze ScreaMem. To i tak nie pomogło podnieść się NiP z tej słabej sytuacji, gdyż kolejne starcie należało do Francuzów, którzy zresetowali ekonomię swojego rywala. Dopiero przy wyniku 1:10 f0rest i spółka wzięli się w garść i doprowadzili do rezultatu 5:10.

Po krótkiej przerwie spowodowanej zmianą stron, zaczęła się druga pistoletówka. Wygrało ją Ninjas in Pyjamas, które potrzebowało jej, aby zmniejszyć przewagę przeciwnej ekipy. Szwedzi po TT byli bardzo mocni i widać było, że już zapomnieli o słabym początku. NiP wyszło nawet przez chwilę na prowadzenie – 13:11, ale wtedy EnVy się obudziło i zrobiło wszystko, żeby nie przegrać mapy, na której mieli taką przewagę. Już do samego końca EnVyUs nie odpuściło i zdobywając pięć punktów z rzędu zwyciężyło ten mecz wynikiem 16:13.