Czwarty tydzień prestiżowej ligi ECS Season 7 pomału dobiega końca. W regionie europejskim drugi półfinał zwyciężyło Ninjas in Pyjamas, które już jutro zagra z AVANGAR w finale.

European Union mousesports

0

Sezon 7 – tydzień 4
Esports Championship Series
Półfinał

Nuke
(10:5; 3:11)

Inferno
(6:9; 1:7)

Sweden Ninjas in Pyjamas

2

Nuke

Finałowy pojedynek zaczął się świetnie dla mousesports. Myszy grające po stronie terrorystów zwyciężyły w pistoletówce, a następnie poszły za ciosem. Wydawało się, że gdy NiP uzbiera fundusze na porządny ekwipunek, sytuacja w meczu znacznie się wyrówna jednak w praktyce wyszło zupełnie inaczej. Szwedzi wyglądali na totalnie pogubioną drużynę w defensywie. Nie potrafili się dobrze ustawić pod wejścia zespołu karrigana, który poza pojedynczymi wpadkami, po prostu dominował. Efektem tego było prowadzenie 10:5 woxica i spółki po piętnastu starciach.

Jak się okazało – nie tylko Ninjas miało dziś gorszy dzień w CT na tej mapie. Formacja ropza również nie błyszczała w obronie. Gracze pochodzący ze Szwecji bez problemu po chwili doprowadzili do remisu 10:10. W końcówce nie zabrakło emocji. Ostatecznie zwycięzcą została ekipa f0resta – 16:13.

Inferno

Podczas Inferno również podopieczni Rejina nie potrafili przejąć inicjatywy grając w roli antyterrorystów. To Ninjas in Pyjamas w początkowym etapie spotkania rozdawało karty. Na szczęście widowisko nie było do końca jednostronne, ponieważ mousesports w porę się obudziło i wywalczyło sześć punktów przed krótką przerwą.

Myszy z pewnością w głowie miały chęć szybkiego powrotu, ale Szwedzi na niego nie pozwolili! Lekr0 i reszta po triumfie w rundzie pistoletowej byli nie do zatrzymania. Świetnie uzupełniali się w różnych pozycjach, aż w końcu dopięli swego i wygrali 16 do 7.