Ninjas in Pyjamas oraz mousesports zmierzą się o udział w finale czwartej kolejki Esports Championship Series. Zwycięzca zmierzy się z AVANGAR.

Virtus.pro w czwartym tygodniu ECS po raz pierwszy przebrnęło przez ćwierćfinał. Sensacyjne zwycięstwo na FaZe Clan przeszło po scenie Counter-Strike'a głośnych echem, szczególnie że europejska formacja prowadzona była przez Filipa „NEO” Kubskiego. Mimo to Polakom nie udało się pokonać Kazachów spod bandery AVANGAR, gdyż nie potrafili sobie poradzić ze snajperem przeciwników, który wykonywał fenomenalną robotę.

Dziś w drugim półfinale zobaczymy grające dwie drużyny ze ścisłej światowej czołówki. mousesports po ostatnich zmianach w składzie wygląda na niezwykle mocną ekipę. Özgür „woxic” Eker jako snajper tego składu, tworzy potężne różnice w każdym z meczów. To może być sposób na Szwedów, ponieważ Ninjas in Pyjamas nie posiada wybitnie utalentowanego strzelca wyborowego. Snajperka wędruje z rąk do rąk w zależności od mapy.

Warto zaznaczyć, że zwycięzca tej kolejki nie awansuje bezpośrednio do fazy pucharowej. Ostatnie miejsce zajmie ekipa, która na przestrzeni wszystkich tygodni zarobiła najwięcej gotówki. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie go można obejrzeć na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego.