Filip „TUDSON” Tudev i spółka znów zaskakują! Międzynarodowa sklejka rozprawia się z Tricked i awansuje do finału trzeciej kolejki ECS.

Zdecydowanie m1x można nazwać największym zaskoczeniem tej edycji ligi ECS. Zespół składający się z dwóch Albańczyków, Polaka, Izraelczyka i Szwajcara w ciągu ostatnich dwóch dni pokonał mousesports i Tricked, drużyny zajmujące kolejno 7 i 17 miejsce w rankingu HLTV. Filip „TUDSON” Tudev pokazuje, że wciąż istnieje szansa na wybicie się z mniej znanymi nazwiskami.

Wczorajszy pojedynek na Tricked rozpoczął się na Trainie, jednej z najlepszych map w wykonaniu Duńczyków. Mimo początkowych kłopotów miksu i oddaniu aż pięciu punktów z rzędu, międzynarodowa drużyna zdołała się obudzić i ostatecznie wygrać pierwszą połowę aż trzema punktami. Początek drugiej połowy znów należał do składu HUNDENA, a późniejsza wyrównana walka doprowadziła do remisu i dogrywki. Ostatecznie mocniejszą psychikę okazał m1x, który zatryumfował na pierwszej mapie, a następnie rozgromił swoich przeciwników na drugiej, kończąc Dusta2 po oddaniu zaledwie sześciu punktów.

Dziś TUDSON może liczyć na dzień przerwy, gdyż w drugim półfinale zmierzą się reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz BIG. Zwycięzca z tego spotkania powalczy z m1x o wyjazd na finały LAN-owe. Oto jak wygląda drabinka trzeciej kolejki:

Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wybrane spotkania z polskim komentarzem transmitowane są na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Najważniejsze informacje o lidze możecie znaleźć pod tym adresem.