W niezwykle zaciętym meczu, Luminosity Gaming pokonało Team Liquid. Spotkanie rozegrało się w ramach finałów Esports Championship Series Season 1. Był to mecz zwycięzców grupy „A”. Ta wygrana zapewnia brazylijskiemu teamowi miejsce w półfinale turnieju.

• Mapa spotkania: Train.

Terroryści- drużyna Luminosity Gaming– wygrali pierwszą rundę pistoletową. Brazylijczycy zdobyli również dwa kolejne punkty, w których Team Liquid było zmuszone grać eco. Antyterroryści obronili się przed atakiem przeciwników podczas pierwszego fulla, ale nie zdołali pójść za ciosem i odrobić strat. Luminosity szybko powiększyło swoją przewagę do 5:1, a następnie do 6:1. Na szczęście dla Amerykanów, udało im się wygrać kolejną rundę, która znacząco osłabiła ekonomię brazylijskiej formacji. Liquid zdołało odrobić część wyniku do tylko dwóch punktów straty, które dzieliły ich od remisu, ale nie udało im się do tego remisu doprowadzić. Luminosity Gaming, dzięki trzem dobrym atakom, powiększyło swoje prowadzenie do 9:4.  Ostatecznie, pierwsza połowa zakończyła się zdecydowaną przewagą brazylijskiej drużyny, która wygrała ją 10:5. Team Liquid żeby wygrać, musiało mieć przygotowane naprawdę porządne taktyki na stronę terrorystów.

Druga połowa nie zaczęła się dobrze dla Team Liquid. Amerykanie przegrali kolejną pistoletówkę, która przy tym wyniku wiele znaczyła. Przy wyniku 5:12, Liquid odrobiło dwie rundy, po czym przegrało następną. Drużyna „peacemakera” odrobiła straty do 10:13, a następnie straciła kolejny punkt. Team Liquid zdołał w ładnym stylu wygrać dwie następne. Mało brakowało i mielibyśmy remis, ale w tym momencie Luminosity Gaming wygrało swoją piętnastą rundę i chwilę po niej,  Marcelo „coldzera” David- wykonując ace'a – zdobył zwycięski punkt dla swojego teamu.

Luminosity przechodzi dalej, Team Liquid zagra w decydującym meczu ze zwycięzcą pojedynku NiP vs. G2.