Reprezentanci GODSENT pójdą spać spokojnie. Po porażce w dwumeczu z Astralis, Szwedzi zdołali się zrekompensować i dwukrotnie pokonali francuską formację EnVyUs.

France EnVyUs

0

Faza zasadnicza
Esports Championship Series
Sezon 5

Cache
(6:9; 7:7)

Train
(4:11; 4:5)

Sweden GODSENT

2

Cache

Zawodnicy EnVyUs rozpoczęli pierwsze spotkanie od wygranej rundy pistoletowej w roli terrorystów, jednak w kolejnym pojedynku triumfowała już ekipa ze Szwecji. Mimo to francuscy gracze zdołali odpowiedzieć, resetując ekonomię przeciwników. Idąc za ciosem Francuzi wygrali kolejne dwie batalie, doprowadzając chwilę później do wyniku 6:3 na swoją korzyść. Wówczas solidnie do pracy wzięli się Szwedzi, którzy całkowicie zmienili losy pierwszej połowy, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie na półmetku. Po zmianie stron ekipa ScreaMa wzięła się ostro do pracy. Druga wygrana pistoletówka zapewniła francuskim zawodnikom zastrzyk gotówki, dzięki któremu EnVy mogło doprowadzić do wyrównania. Reprezentanci GODSENT w momencie, gdy zakupili sobie pełne wyposażenie, zdołali urwać jeden punkt, jednak ponownie Francuzi zdołali odpowiedzieć, resetując ekonomię rywala. Antyterroryści pewnie brnęli przed siebie, próbując zdobyć punkty w dzisiejszym spotkaniu, jednak przy stanie 10:12 na swoją niekorzyść do pracy wzięli się Szwedzi, którzy nie dali odetchnąć swoim przeciwnikom nawet przez chwilę, wyrywając z rąk zwycięstwo na pierwszej mapie.

Train

Na mapie Train reprezentanci EnVyUs dorzucili trzecią wygraną rundę pistoletową na swoje konto, podczas dzisiejszego dwumeczu ze Szwedami. Ci zaś bezradnie próbowali odbić natarcie terrorystów wyposażonych w karabiny maszynowe, samemu posiadając jedynie pistolety. Dopiero w momencie, gdy zebrali odpowiednie fundusze, zdołali odbić obszar bombowy i rozbroić podłożony ładunek, zdobywając pierwszy punkt na tej lokacji. Zawodnicy GODSENT najpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie rozpoczęli długą serię zwycięskich rund, całkowicie dominując swoich rywali. Aż jedenaście rund zdołali ugrać szwedzcy zawodnicy podczas pierwszej połowy, bardzo mocno przybliżając się do upragnionego zwycięstwa na drugiej mapie. Po zmianie stron, pomimo przegranej pistoletówki, Francuzi podjęli heroiczną próbą nadrobienia wyniku, jednak ich plany szybko legły w gruzach, zaś Szwedzi mogli spokojnie zakończyć dzisiejszy dzień, dokładając do klasyfikacji generalnej piątego sezonu Esports Championship Series Season 5 kolejne punkty.