Astralis pewnie kroczy po awans na finały LAN-owe w czwartej kolejce ECS. Po wygranej na M1X Filipa „TUDSONA” Tudeva, bez problemu rozprawili się z FaZe Clanem.

W pierwszym meczu w czwartej kolejce ECS, Astralis trafiło na teoretycznie bardzo łatwego przeciwnika – sklejkę Filipa „TUDSONA” Tudeva. Jak się okazało skład ten postawił bardzo duży opór na pierwszej mapie, zmuszając Duńczyków do zagrania dogrywki. Po wczorajszym meczu na FaZe Clan możemy powiedzieć, że M1X pokazał się z lepszej strony niż była drużyna Filipa „NEO” Kubskiego.

Mecz rozpoczął się od Nuke'a, na którym FaZe było całkowicie bezradne po stronie terrorystów. Marcelo „coldzera” David i spółka przez całą pierwszą połowę zaledwie dwukrotnie skutecznie przejęli obszar bombowy i doprowadzili do zdetonowania ładunku wybuchowego. Po zmianie stron przegrali pistoletówkę, lecz później wygrali force'a, co otworzyło im drogę do comebacku. Mimo to margines błędu okazał się zbyt mały, a Astralis domknęło pierwszą mapę zdobywając dosłownie pojedyncze punkty. Druga mapa przebiegła bardzo podobnie do tej pierwszej, lecz tym razem FaZe rozpoczęło od bronienia bombsite'ów. Duńczycy jako atakujący zdobyli aż dwanaście punktów, lecz ponownie mieli problemy z szybkim zwycięstwem. Nim Astralis pokonało swoich przeciwników, oddali jeszcze pięć rund.

  • Denmark Astralis 2:0 European Union FaZe Clan (16:9 Nuke, 16:8 Dust2)

Dziś czeka nas kolejny mecz, a występ w finale czwartej kolejki walczyć będzie BIG oraz Tricked. Niemiecka drużyna wcześniej rozprawiła się z North, które ostatnio dysponuje niezłą formą. Natomiast Tricked po niezaprzeczalnych sukcesach, jak wygrana V4 Future Sports Festival, trochę podupadło na sile. Mimo to zdecydowanie są w stanie nawiązać kontakt z BIG. Oto jak prezentuje się drabinka:

Dziś będziemy mogli oglądać dalszy ciąg czwartej kolejki. Za realizację polskiej transmisji odpowiada agencja gamingowa Fantasyexpo. Wybrane spotkania z polskim komentarzem transmitowane są na kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Najważniejsze informacje o lidze możecie znaleźć pod tym adresem.