Ćwierćfinałowe starcie drugiego tygodnia zakończyło się bezproblemową wygraną ekipy AVANGAR. Drużyna forZe nie potrafiła na dwóch mapach nawiązać większej walki i odpadła na samym starcie.

Russian Federation forZe

0

Sezon 7 – tydzień 2
Esports Championship Series
Ćwierćfinał

Mirage
(4:11; 7:5)

Dust2
(6:9; 2:7 )

Kazakhstan AVANGAR

2

Mirage

W pierwszej pistoletówce z lepszej strony pokazało się AVANGAR, które dzięki zdobyciu przewagi ekonomicznej nie mieli większego problemu również w wygraniu starciu anty eco. Następnie na pełnym wyposażeniu forZe bardzo dobrze obroniło obszar bombowy i zdobyło swój premierowy punkt. Kazachowie potrzebowali chwili na zakup kolejnych broni, lecz kiedy to tego doszło kompletnie zdusili przeciwników. Zaczęli dominować na mapie, przez co kolejne oczka wpadały właśnie na ich konto. Rosjanie nie potrafili stawić się oponentowi i ich sytuacja z każdą kolejną rundą wyglądała coraz gorzej. Na całe ich szczęście w samej końcówce pierwszej połowy udało im się wygrać w dwóch starciach, dzięki czemu podreperowali swój wynik.

Po zmianie stron ekipa facecracka zwyciężyła na pistoletach, przez co mogła realnie myśleć o powrocie. AVANGAR jednak po lekkim szoku się obudziło i szybko zaczęła odskakiwać rywalowi. Kiedy zdobyli czternasty punkt coś jednak pękło i terroryści znowu przywarli przeciwnika do muru. Po czterech wygranych potyczkach z rzędu antyterroryści się ogarnęli i zamknęli całe spotkanie wynikiem 16:11.

Dust2

Druga mapa rozpoczęła się podobnie jak i wcześniejsza. AVANGAR szybko zdobyło dwie pierwsze rundy, za sprawą wzorowej obrony. Następnie forZe odpowiedziało na pełnym wyposażeniem zdetonowaniem ładunku. Antyterroryści odpowiedzieli tym razem bardzo szybko, lecz po tym zostali zresetowani ekonomicznie o ich przeciwnicy dodali kolejne dwa punkty na swoje konto. Spotkanie było wyrównane, żadna z ekip nie potrafiła zdecydowanie wyjść na prowadzenie, przez co obie formacji cały czas uprzykrzały życie na mapie. W samej końcówce Rosjanie zdołali zdobyć kilka ważnych oczek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6 dla ich rywali.

Po zmianie stron xsepower i spółka odniosła zwycięstwo w dwóch pierwszych starciach, lecz następnie AVANGAR zaczęło pokazywać, że jest to ich mapa i to na niej są zdecydowanymi faworytami. Jako terroryści świetnie kontrolowali przebieg rund i nie pozwalali przeciwnikowi na żadną swobodę. Do ostatnich potyczek Kazachowie byli strasznie pewni siebie i bez większego problemu zamknęli Dusta2 wynikiem 16:8.