Astralis może być zadowolone ze swojego debiutu w siódmym sezonie ligi ECS. Duńczycy łatwo pokonali LDLC i przybliżyli się do awansy na finały LAN-owe.

Denmark Astralis

2

Sezon 7 – tydzień 1
Esports Championship Series

Ćwierćfinał

Dust2
(12:3; 4:12)

Nuke
(12:3; 4:12)

France LDLC

0

LDLC rozpoczęło zmagania na wybranej przez siebie mapie po stronie terrorystów. Pistoletówka wpadła na ich konto, następna runda również, aczkolwiek później świetną akcją popisał się Magisk, który w pojedynkę zdobył punkt dla Astralis. Od tego zaczęła się dominacja Duńczyków, której nie było widać końca. Przed zmianą stron podopieczni zonica wypracowali sobie rezultat 11 do 4.

Drugą część meczu Francuzi lekko przedłużyli poprzez zwycięstwo rundy pistoletowej, ale duński zespół szybko wziął sprawy w swoje ręce. Wystarczyło, że w ekwipunek terrorystów wpadły karabiny i po chwili na tablicy wyników widniało 16:7.Astralis weszło w drugą mapę bardzo pewne siebie. Mimo, że duńska formacja w pierwszej połowie miała cięższe zadanie, bo musiała atakować, to i tak radziła sobie z tym świetnie. LDLC nie było w stanie powstrzymać rozpędzonej ekipy gla1ve'a, która krok po kroku powiększała swoją przewagę. Po piętnastu rundach Duńczycy prowadzili 13:2.

Zakończenie tego pojedynku zwycięstwem najlepszej drużyny na świecie było tylko formalnością. Xyp9x i spółka triumfowali wynikiem 16:3!