Illuminar Gaming okazuje się lepsze od AVANGAR i pozostaje w grze o awans z grupy A w turnieju European Champions Cup.

Poland Illuminar Gaming

2

Faza grupowa
European Champions Cup
Grupa A

Inferno
(7:8; 9:1)

Vertigo
(9:6; 7:7)

Kazakhstan AVANGAR

0

Przebieg spotkania

Mecz rozpoczął się od mapy Inferno, gdzie Polacy zaliczyli solidny początek. Wygrana pistoletówka zapewniła im wczesną przewagę, gdyż iHG doprowadziło do wyniku 6:3. Jednak wtedy AVANGAR znalazło sposób na wejście na obszary bombowe i to oni wygrali pierwszą połowę jednym punktem. Innocent i spółka w drugiej zaprezentowali fenomenalną stronę atakującą, a swoimi umiejętnościami popisali się szczególnie innocent oraz oskarish. Ten pierwszy mógł po pierwszej mapie popisać się największymi średnimi obrażeniami na rundę, zaś ten drugi największą ilością celnych trafień. W ciągu kolejnych dziesięciu rund AVANGAR tylko raz obroniło bombsite'y, dzięki czmu iHG wygrało pierwszą mapę wynikiem 16:9.

Druga lokacja była istnym rollercoasterem emocji. Illuminar najpierw pokazało, że Vertigo bardzo faworyzuje stronę terrorystów, zdobywając aż siedem punktów w ciągu pierwszych dziesięciu rund. Kazachowie ponownie zbyt późno weszli w spotkanie, rzutem na taśmę gwarantując sobie sześć oczek przed zmianą stron. Jame i spółka wygrali pistoletówkę, co pomogło im nadrobić straty. Wicemistrzowie Majora wyszli na prowadzenie 13:12 i mogli wyrównać wynik w mapach, lecz wtedy ciężar gry na swoje barki wciąż innocent wygrywając bardzo trudną sytuację jeden na jednego. Problemy finansowe AVANGAR doprowadziły naszych do zwycięstwa.

Illuminar Gaming już za chwile stanie w szranki z Gamit Youngsters i rozegra z nimi spotkanie rewanżowe. Zwycięzca z tego meczu wyjdzie z grupy z drugiego miejsca, zaś porażka będzie oznaczać spadek do turnieju przegranych. Mecz można obejrzeć na kanale KXN Studio.