Po ponad czterech miesiącach na serwery CS:GO wracają NEO i TaZ. Legendarny duet dzisiaj zadebiutuje w swojej własnej organizacji Honoris. Rywalem forZe.

  • Russian Federation forZePoland Honoris

Plotki o Honoris krążyły od dawna, dobrze jednak jest zobaczyć ich potwierdzenie, czyli pierwszy mecz w jakichkolwiek rozgrywkach. Nowa organizacja TaZa i NEO otrzymała na start zaproszenie do cyklicznego turnieju Home Sweet Home Cup 5. Polacy trafili do całkiem mocnej grupy z forZe, c0ntact i Syman. Dzisiaj ich rywalem będzie najwyżej rozstawiony rywal – czyli forZe. Rosjanie są obecnie 26. drużyną świata według rankingu HLTV, ale w ostatnim czasie zdarza im się sporo wpadek. Chociażby 6 maja przegrali oni z x-kom AGO 1:2, na Duście2 zostali wręcz upokorzeni przez rywala wynikiem 1:16. Jastrzębie kilkanaście dni temu pokazały, że da się z forZe wygrywać, teraz pora na Honoris.

Forma nowej organizacji to oczywiście zagadka, w końcu NEO i TaZa nie oglądaliśmy od czterech miesięcy w grze. Co więcej, ostatnio częściej można było ich zobaczyć w rozgrywkach Valoranta niż CS:GO. Skład Honoris uzupełniają STOMP, reiko i Prism. Najbardziej pewnym graczem wydaje się ex-snajper Illuminar. W końcu STOMP jeszcze na początku roku tworzył najsilniejszą formację w kraju, sam był wymieniany jako jeden z najlepszych snajperów z Polski. Prism i reiko to z kolei gracze dla większości kibiców anonimowi. Obaj przewijali się w różnych mixach, obaj też pojawili się na zeszłorocznych testach do x-kom AGO. Jak potoczyła się ta historia każdy doskonale wie. Teraz duet ten reprezentuje Honoris, a skoro został wybrany przez inne legendarne duo, to powinniśmy zaufać tak doświadczonym graczom jak NEO i TaZ.

Początek spotkania forZe z Honoris już o godzinie 12:20. Nie jest to jednak jedyny mecz Polaków dzisiaj. Wszystko zależy od ich późniejszych wyników, ale rozgrywki Home Sweet Home są tak rozplanowane, że dzisiaj co najmniej dwukrotnie zobaczymy Honoris w akcji. Wieczorem będziemy już wiedzieć, czy NEO i spółka awansowali do fazy play-off, czy odpadają z rozgrywek jak to zrobili już ich rodacy z AGO i AVEZ. Transmisja spotkania na kanale GoodGame League.