Dziś będziemy mogli oglądać ostatnie starcia w ramach Minorów dla regionów europejskiego oraz CIS. Oznacza to, że poznamy dwóch ostatnich uczestników nadchodzącego Majora.

AVANGAR okazało się najmocniejszą ekipą spośród wszystkich uczestników Minora okręgu Wspólnoty Niepodległych Państw. W finale drabinki wygranych podjęli walkę z Winstrike Team i podczas pełnego best-of-three stracili jedną mapę po bardzo wyrównanym boju, lecz dwie z łatwością wpadły na ich konto. Jak podczas jednego z wywiadów powiedział Bektiyar „fitch” Bahytov mierzą bardzo wysoko, ponieważ mają ambicje do zwyciężenia całego Majora. Pierwszy krok w tę stronę został wykonany.

W regionie europejskim najlepszą drużyną okazało się ENCE, co oznacza powrót Aleksiego”allu” Jalli do rozgrywek rangi Major. Fiński zespół przez całego Minora stracił wyłącznie jedną mapę, którą urwało im Valiance. Mimo to allu i spółka nie mieli sobie równych, a w finale drabinki wygranych pokonali North wynikiem 2:0. Duńczycy dzisiaj zmierzą się z francuskim Team Vitality o bezpośredni awans na IEM Major Katowice 2019.

Warto przypomnieć, że po raz pierwszy ekipy z trzecich miejsc Minorów wciąż mają szansę na awans. Po zakończeniu wszystkich turniejów kwalifikacyjnych, cztery ekipy zmierzą się w dodatkowych rozgrywkach i dwie z nich pojawią się w Katowicach.

Harmonogram dzisiejszych spotkań:

  • 13:30 – Russian Federation Winstrike Team vs Russian Federation Team Spirit
  • 17:15 – France Team Vitality vs Denmark North

Polska transmisja z ww. znajduje się na kanale ESL Polska.