Dziś mija ostateczny termin składania prac związanych z dwudziestoleciem modyfikacji Counter-Strike. Czy jeszcze w tym tygodniu zobaczymy nową skrzynkę?

Jeszcze w czerwcu, gdy modyfikacja Counter-Strike kończyła dwadzieścia lat, Valve ogłosiło konkurs na skórki oraz naklejki związane z obchodami urodzin swoje wirtualnego dziecka. Jednak po upływie trzech miesięcy, wiele twórców nowych skórek poprosiło firmę Gabe'a Newella o dodatkowy czas, by móc dokonać ostatnich szlifów w swoich pracach. Wtedy Valve udostępniło następujące ogłoszenie:

Odzew na akcję CS20 jest fenomenalny! Mimo że jesteśmy bardzo podekscytowani tak wieloma zgłoszeniami świetnych prac, zdaliśmy sobie sprawę, że część z Was dokłada ostatnie szlify do swoich zgłoszeń. W związku z tym wydłużamy czas składania aplikacji do 7 października. Nie będzie kolejnych przedłużeń, więc dołóżcie starać aby prace zgłoszone do tej daty były odpowiednie dla jubileuszowej skrzyni broni lub kapsuły z naklejkami.

My dwa tygodnie temu przyjrzeliśmy się kilku ciekawym skórkom oraz naklejkom, które zebrały szczególnie dobre opinie w warsztacie Steam. Teraz skoro już wiemy, że na pewno nie będzie kolejnego przesunięcia terminu, warto się zastanowić jaką rolę w tym wszystkim odgrywa premiera nowego Cache'a. Twórca tej lokacji ogłosił przecież, że będziemy mogli oficjalnie zagrać na odświeżonej mapie 10 października. Czy Valve zdecyduje się jeszcze w tym tygodniu wypuścić nową skrzynkę? A może czeka nas coś więcej?

Minęło już prawie dwa lata od zakończenia ostatniej operacji – Operation Hydra. Wydarzenie to dobiegło końca 13 listopada 2017 roku, czyli 724 dni temu. Jest to najdłuższa przerwa między operacjami, a premiera nowej mapy jest dobrą okazją do wprowadzenie urozmaiceń do gry.