W zeszły piątek Virtus.pro otrzymało zaproszenie na turniej Moche XL Esports w Lizbonie. Dzisiaj organizatorzy ujawnili cały harmonogram rozgrywek i wiemy już, że ćwierćfinałowym rywalem Polaków będzie BIG.

Zespoły z międzynarodowej sceny Counter-Strike: Global Offensive ponownie pojawią się w Altice Arena w Lizbonie, by rywalizować na Moche XL Esports. Turniej zostanie rozegrany przy pomocy drabinki pojedynczej eliminacji, a o pulę nagród w wysokości $75,000 powalczy sześć drużyn.

FURIA i Windigo to zespoły, które zostały rozstawione od razu w półfinale. Brazylijczycy i Bułgarzy wejdą na serwer dopiero w niedzielę, natomiast dzień wcześniej będą obserwowali zmagania ćwierćfinałowe. Te rozpoczną się od pojedynku Virtus.pro z BIG. Warto przypomnieć, że obie drużyny zmierzą się dziś w kwalifikacjach do europejskiego Minora. Dla Polaków będzie to trzeci turniej LANowy po przebudowie składu, w tym drugi międzynarodowy. Wcześniej Snax i spółka zajęli miejsca 7-8. na Charleroi Esports, gdzie występowali jeszcze z byalim. Po dodaniu OKOLICIOUZa Virtusi pojawili się natomiast na finałach ESL Mistrzostw Polski. Tam wskoczyli na drugi stopień podium, przegrywając w finale z Aristocracy.

Cały harmonogram turnieju wygląda tak:

Sobota, 15 czerwca:

  • 11:15 – finał Master League Portugal
  • 15:30 – Germany BIG vs Poland Virtus.pro
  • 19:30 – European Union GamerLegion vs zwycięzca MLP

Niedziela, 16 czerwca:

  • 11:15 – Bulgaria Windigo vs BIG/Virtus.pro
  • 15:30 – Brazil FURIA vs GamerLegion/zwycięzca MLP
  • 19:30 – wielki finał