Przed EMERITOS BANDITOS ostatnie dwa mecze w ESEA Intermediate. Ekipa Piotra „izaka” Skowyrskiego musi zwyciężyć przynajmniej jeden z nich aby utrzymać się w lidze.

ESEA Intermediate to drugi z pięciu poziomów ligowych, a EMERITOS BANDITOS po trzech sezonach walki w rozgrywkach otwartych, nareszcie wywalczyło sobie awans i znalazło się na liście uczestników. Jednak pierwszy sezon na wyższym szczeblu dały się we znaki Emerytom, którzy mogą zostać wyeliminowani jeśli nie zdobędą szóstej wygranej.

Obecnie EMERITOS BANDITOS posiada bilans 5-9. Oznacz to, że przed nimi ostatnie dwa spotkania, z czego pierwsze zostanie rozegrane dziś o godzinie 20:00. EB zmierzy się z polskim składem MIYAGI Esports, który dotychczas wygrał sześć z czternastu rozegranych pojedynków. Mecz rozegrany zostanie na mapie de_Mirage, na którym MIYAGI grało trzy razy i zgarnęło jedno zwycięstwo, natomiast EB w bieżącym sezonie jeszcze nie przegrało na tej lokacji.

Jeśli dziś Emeryci nie zapewnią sobie utrzymania w lidze, ostatni mecz sezonu rozegrany zostanie w najbliższą środę. Jeśli polski skład gwiazd ponownie polegnie, automatycznie spadnie do rozgrywek ESEA Open.