Turniej IEM Summer 2021 jest już na ostatniej prostej. Do rozegrania pozostał najważniejszy mecz, czyli Wielki Finał, w którym rewelacyjne OG podejmie najlepszy zespół świata – Gambit.

Od Wielkich Finałów kibice zazwyczaj oczekują najlepszego widowiska. W końcu widzimy w nich dwa zespoły, które najlepiej spisywały się podczas danych zmagań. Przy tegorocznej odsłonie IEM Summer nie mamy wątpliwości, że ekipy, które dotarły do decydującej potyczki o trofeum, zapewnią nam wyjątkowe starcie pełne emocji.

Do akcji wkroczy bowiem będące w niesamowitej dyspozycji OG. Grono Mateusza „mantuu” Wilczewskiego posiada aktualnie na koncie siedem zwycięstw z rzędu, z czego ostatnie przeciwko Vitality w półfinale wspomnianych zmagań. Mimo wszystko trudno nazwać międzynarodową paczkę faworytem, gdy po drugiej stronie serwera mamy Gambit – najlepszy skład świata według rankingu HLTV. Abay „Hobbit” Khassenov i spółka dotarli do tego etapu rozgrywek pokonując dość gładko G2.

Pamiętajmy natomiast, że nie zawsze w teorii silniejsza drużyna zdobywa puchar. Nie raz byliśmy już świadkami niespodzianki i bez dwóch zdań teraz na taką niespodziankę liczymy. Jeśli sukces osiągnie OG – nareszcie jako polska społeczność będziemy mieć okazję do świętowania.