Dzień cudów, dziwów i niespodzianek – tak można podsumować to, co wydarzyło się w Kolonii w sobotę. Największym zaskoczeniem wydaje się porażka Heroic i NIP-u. Co czeka nas dziś?

Astralis jednak lepsze w Danii?

Ostrzyliśmy sobie zęby na duńską wojnę domową, ale finalnie nie spodziewaliśmy się takiego wyniku – Astralis rozbiło Heroic 2:0, wygrywając pewnie na obu mapach. Znakomite spotkanie rozegrał dupreeh, fatalne zaś TeSeS, czyli lider Heroic. Taki rezultat jest z pewnością zaskoczeniem i również pokazuje, że Astralis nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Magisk i spółka awansowali właśnie do play-offów, co jeszcze kilka dni temu odbieralibyśmy za utopię w tej grupie.

Kolejni za burtą

Z turniejem pożegnały się kolejne drużyny, w tym nieco sensacyjnie NIP i Liquid. Szczególnie porażka tych pierwszych z Virtus.pro zaskakuje, Szwedzi bowiem byli faworytem do awansu, a tym czasem muszą jechać już do domu. VP odniosło łatwe zwycięstwo 2:0, wygrywając wysoko na Ancient i pewnie na Inferno. Zespół z regionu CIS co chwilę o sobie przypomina, że również należy do światowego topu. Jest to w końcu 6. drużyna świata i nawet gorsza forma w ostatnich tygodniach nie powinna zmylić tego obrazu. Liquid zaś przegrało z BIG 0:2.

Niedziela – ostateczne rozstrzygnięcia

Dobiega dziś końca faza grupowa IEM-u. Przed nami ostatecznie sześć spotkań grupowych, po których poznamy uczestników play-offów i tych, którzy spakują jutro swoje walizki. Meczem dnia jest przede wszystkim pojedynek finałowy grupy A, czyli Gambit kontra G2. To spotkanie da nam odpowiedź, czy NiKo i spółka są gotowi do rywalizacji o najwyższe cele. W grupie B zaś mamy więcej znaków zapytania – zobaczymy tutaj finał pomiędzy Natus Vincere i Astralis, który wydaje się, że może mieć przebieg jednostronny. Zobaczymy również spotkania rozstrzygające w drabince przegranych, gdzie znajdują się Heroic i FURIA i Vitality z FaZe.

Harmonogram spotkań:

  • 13:30 Denmark Heroic – Brazil FURIA
  • 13:30 France Vitality – European Union FaZe
  • 16:45 Russian Federation Gambit – European Union G2
  • 16:45 Germany BIG – Cambodia Virtus.pro
  • 20:00 Russian Federation Natus Vincere – Denmark Astralis
  • 20:00 finał dolnej drabinki grupy B