Paweł „dycha” Dycha niespodziewanie za pomocą Twittera poinformował o swoim rozstaniu z ARCY. W ekipie Wiktora „TaZa” Wojtasa spędził prawie rok!

dycha swój epizod w gronie rallena rozpoczął w styczniu. Zajął wtedy miejsce Pawła „reatza” Jańczaka, więc stanął przed ciężkim zadaniem. Wszedł bowiem w buty doświadczonego zawodnika, z którym zespół wcześniej osiągnął, m.in. mistrzostwo DreamHack Open Montreal 2018.

Nie musieliśmy zbyt długo czekać, aby wspomniany gracz udowodnił, na co go stać. Paweł pokazał się ze świetnej strony na debiutanckim turnieju LAN-owym, którym był przystanek kwalifikacyjny GG LeagueARCY (w tamtym okresie jeszcze DV1) zajęło na nim pierwsze miejsce. Dodatkowo kilka tygodni później podopieczni Mariusza „loorda” Cybulskiego zgarnęli trofea za triumf na LOTTO Puchar Zdobywców Pucharów ESL Mistrzostwach Polski.

Wydawało się więc, że z czasem przyjdą też osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Tych jednak ostatecznie zabrakło i najprawdopodobniej jest to główny powód, przez który doszło do odejścia dychy. Porażki w eliminacjach do Minora, mieszane rezultaty w internetowych ligach i brak utrzymania w ESL Pro League jasno przekazały nam, że w zespole z Polski nie jest wcale tak kolorowo. Do tego wszystkiego doszedł jeszcze słaby występ na jesiennej edycji ESL MP, którą zespół Wiktora „TaZa” Wojtasa zakończył na 3/4 pozycji przegrywając z x-kom AGO w półfinale.

Dycha w swoim oświadczeniu poinformował społeczność, że aktualnie planuje skupić się na streamowaniu FPL-a w oczekiwaniu na nową przygodę. Nam pozostaje zatem trzymać kciuki, aby jak najszybciej znalazł nowy dom i dalej mógł się rozwijać.

Aktualnie w ARCY pozostali więc:

  • Poland Wiktor „TaZ” Wojtas
  • Poland Karol „rallen” Rodowicz
  • Poland Mikołaj „mouz” Karolewski
  • Poland Jacek „minise” Jeziak
  • Poland Mariusz „loord” Cybulski – trener