Paweł „Dycha” Dycha podsumował krótko ostatnie dwanaście miesięcy w swoim wykonaniu. Nie ulega wątpliwości, że był to najlepszy rok  24-latka w jego karierze.

W styczniu dycha  w wielkim stylu zakończył swoją przygodę ze Sprout. Polak wraz ze swoim rodakiem snatchiem pomógł swojej już wówczas byłej drużynie, wygrać ESL Mistrzostwa Niemiec, pokonując w wielkim finale samo BIG. Zaledwie kilka dni później 24-latek zasilił szeregi ENCE. Pierwotnie byliśmy dosyć sceptycznie nastawieni, co do tego transferu, bowiem ekipa allu od pewnego czasu zaliczyła jedynie spory regres i nic nie wskazywało na to, aby ktokolwiek był w stanie wyciągnąć zawodników fińskiej organizacji z kryzysu.

Pierwsze miesiące w wykonaniu ENCE z Dychą w składzie były nienajlepsze. Wszystko zmieniło się, gdy do fińskiej formacji dołączył hades, pierwotnie w roli standina, a następnie już jako nominalny snajper drużyny, zajmując na stałe miejsce allu.

Początkowo ENCE zaliczyło kilka świetnych występów na mniejszych turniejach. Zespół Dychy triumfował m.in. podczas FunSpark ULTI 2021 oraz LOOT.BET Season 9. W dalszej kolejności duet Polaków zdołał pokazać się ze znakomitej strony podczas ESL Pro League Season 14, gdzie swój udział podopieczni sAwa zakończyli na etapie ćwierćfinału, przegrywając 0 do 2 z NAVI.

W najważniejszym momencie sezonu ENCE również nie zabrakło „poweru”. Ekipa hadesa zajęła drugie miejsce na IEM Fall, dzięki czemu przypieczętowała w wielkim stylu swój awans na Majora.

Sam Majora nie należał już do Polaków. ENCE zdołało przebrnąć przez Fazę Pretendentów, lecz już w Fazie Legend kompletnie poległo, odpadając z turnieju z bilansem 0/3. Pod koniec 2021 roku zawodnicy fińskiej formacji złapali małą zadyszkę, zaliczając słaby występ na IEM Winter.

Podsumowując mijające dwanaście miesięcy, możemy jednak z pewnością stwierdzić, że był do zdecydowanie najlepszy rok w karierze Dychy. Zespół Polaka w pewnym momencie sezonu zajmował nawet siódme miejsce w rankingu HLTV, a ostatecznie kończy go w pierwszej piętnastce. Myślę, że śmiało mogę powiedzieć, że jest to najlepszy rok w mojej karierze jako gracz – napisał na swoim Facebooku Dycha.