Mateusz „matty” Kołodziejczyk i Mateusz „n0tice” Wolniak w dalszym ciągu świecą sukcesy na zagranicznej scenie. W sobotę dwójka Polaków razem z EC Brugge została mistrzem Beneluxu.

EC Brugge to w ostatnim czasie zdecydowanie najlepsza drużyna nie tak popularnego w świecie CS:GO regionu, czyli Beneluxu. Kraje takie jak Belgia, Holandia i Luksemburg mają jedynie pojedynczych przedstawicieli na międzynarodowej scenie, ESL jednak próbuje rozwijać ten region poprzez tamtejsze mistrzostwa. W letnim sezonie udział w turnieju wzięli gracze EC Brugge. Co ciekawe, rok temu oglądaliśmy sukces innego Polaka w ESL Benelux Championship – mowa o Luzie, który został mistrzem regionu wraz z Tenerife Titans.

Drużyna w play-offach nie straciła nawet mapy, w półfinale pokonując całkiem mocne Lyngby Vikings 2:0. W finale zaś oglądaliśmy jednostronny pojedynek, który zakończył się zwycięstwem ekipy Polaków – drużyna rozbiła LowLandLions 2:0, oddając rywalom łącznie 14 rund na dwóch mapach. EC Brugge za zwycięstwo w turnieju zainkasowało 4 838 dolarów. Ponadto drużyna awansowała na ENC Global Playoff Spring, gdzie zmierzy się m.in. z mistrzem Polski. Stawką turnieju będą bilety na IEM Cologne oraz IEM Summer.

To kolejny sukces EC Brugge, które w ostatnim czasie coraz śmielej sobie poczyna na międzynarodowej scenie. Polacy i spółka awansowali w ostatnim czasie chociażby do play-offów BLAST Rising 2021, zespół jest również obecny na innych turniejach międzynarodowych. Zwycięstwem w regionie Beneluxu EC Brugge potwierdziło swoją dominację na tym terenie.