Organizatorzy BLAST Rising – BLAST i Fantasyexpo – przedstawiają listę zaproszonych drużyn uczestniczących w rozpoczynającym się 3 maja turnieju. Aż 24 zespoły z 19 różnych krajów otrzymały szansę na walkę o $30.000.

BLAST Rising daje wschodzącym drużynom z całej Europy nie należącym do światowej czołówki szansę do rywalizacji oraz wybicia się na wyżyny. W ubiegłorocznej edycji BLAST Rising mistrzostwo wywalczył HAVU, które zaledwie rok później należy do ścisłej światowej czołówki – obecnie zajmuje czternaste miejsce w rankingu HLTV. W tym roku turniejowi przyświeca to samo idea – pomóc w rozwoju jak największej ilości zespołów plasujących się między 20, a 100 miejscem tego zestawienia. 

Turniej zostanie wyprodukowany przez agencję gamingową Fantasyexpo i jest częścią zaangażowania BLAST w tworzenie zrównoważonego ekosystemu esportowego, który zapewnia możliwości dla szerokiej gamy organizacji – i odzwierciedla próby BLAST Premier, aby zaoferować globalny tor kwalifikacyjny i drogę do głównych wydarzeń w 2021 roku. Właśnie dlatego organizatorzy podjęli decyzję o poszerzeniu grona uczestników z 16 do 24. Wszystkie zespoły podzielone zostały na sześć grup, wewnątrz których zmierzą się ze sobą według formatu GSL. Łącznie szesnaście zespołów awansuje do play-offów, które zostaną rozegrane według drabinki pojedynczej eliminacji. Warto zaznaczyć, że wszystkie spotkania tego turnieju będą miały charakter best-of-three.

Alexander Lewin, wiceprezes dystrybucji i programowania w BLAST, powiedział: “Jesteśmy zachwyceni, że udało nam się zebrać aż 24 drużyn o 19 różnych narodowościach, które zagrają w BLAST Rising. Aby dać tym drużynom, a przede wszystkim ich kibicom, miejsce do kibicowania, nawiązaliśmy współpracę z “domowymi komentatorami”, którzy będą śledzić poczynania zespołów ze swojego kraju. Cieszymy się z komentatorów z RTP, Zonixx, KRL, Pelajaatcom, Spiffing Brit, The War Room i wielu innych. 

Bartosz Wilczek, Head of esports, Fantasyexpo: “Zeszłoroczna edycja BLAST Rising by Fantasyexpo była bardzo udana, ale także mocno edukacyjna dla nas. Zebraliśmy nowe doświadczenie i nie spoczywamy na laurach, tylko stawiamy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej. Poszerzyliśmy listę uczestników, a dzięki dużej różnorodności wśród narodowości drużyn i jesteśmy pewni, że dotrzemy do wielu społeczności CS:GO. Mamy solidny i doświadczony zespół odpowiadający za produkcję, komunikację i inne ważne składowe turnieju, dlatego jestem przekonany, że wszystko jest w dobrych rękach i będzie niesamowite show esportowe!

Lista uczestników oraz podział na grupy wyglądają następująco:Harmonogram turnieju wygląda następująco:

  • Grupa A – 3-4 maja
  • Grupa B – 5-6 maja
  • Grupa C – 7-8 maja
  • Grupa D – 10-11 maja
  • Grupa E – 12-13 maja
  • Grupa F – 14-15 maja
  • Faza knockout – 17 maja
  • Play-offy – 19-23 maja

Angielska transmisja odbędzie się na kanałach twitch.tv/BLASTtv oraz youtube.com/BLASTRising.