Dwanaście miesięcy i dwanaście hitowych przenosin – oto przegląd najciekawszych transferów na scenie Counter-Strike’a w roli głównej z Polakami w 2021 roku.

 • STYCZEŃ – ANONYMO PRZEDSTAWIA SWÓJ SKŁAD CS:GO Poland

W styczniu 2021 roku naprawdę wiele się działo. W końcu ruszyła długo zapowiadana ogromna szufla na polskiej scenie, a wraz z nią praktycznie w każdy dzień docierały do nas informacje o potencjalnych zmianach w naszych rodzimych zespołach i kształtowaniu się nowych.W połowie stycznia Anonymo ujawniło swój skład CS-a. Pierwotnie znaleźli się w nim Kylar, KEi, Snax, mynio oraz IMD, a jako standini zaprezentowani zostali innocent oraz mouz. Chwilę później organizacji potwierdziła plotki, jakoby były zawodnik MAD Lions na dłużej pozostał w zespole.

 • LUTY – GOOFY DOŁĄCZA DO WISŁY KRAKÓW Poland

Rok 2020 był bardzo udany dla Wisły Kraków. Biała Gwiazda triumfowała podczas jednego z turniejów Nine to Five, co było sporym sukcesem, patrząc na realia polskiej sceny.  W styczniu organizacja poinformowała jednak o przesunięciu na ławkę rezerwowych mynia, który następnie zasilił szeregi Anonymo.

Wisła Kraków bardzo szybko przystąpiła do ofensywy transferowej. Już siódmego lutego Biała Gwiazda poinformowała o zakontraktowaniu Goofy’ego. Górski wcześniej miał za sobą bardzo udany epizod w PACT, gdzie spędził ponad rok.

 • MARZEC – KUBEN I TUDSON W MAD LIONS European Union

W styczniu Envy podjęło drastyczne kroki, przesuwając cały swój dotychczasowy skład Counter-Strike’a na ławkę rezerwowych. Kuben nie pozostał długo bezrobotnym, bowiem już w styczniu został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec MAD Lions.Pod koniec lutego MAD Lions zapoczątkowało prawdziwą rewolucję kadrową w swoim składzie. Z drużyną pożegnał się aż czterech zawodników, a swoje miejsce zachował jedynie TMB. To właśnie wokół niego legendarny polski trener miał zbudować nowy zespół Lwów, w którym miejsce znalazło się także dla tudsoNa.

 • KWIECIEŃ – MICHU PONOWNIE W AMERYCE United States

Miało być OG jest Evil Geniuses. W kwietniu MICHU ponownie przeniósł się ze ocean. Müller zasilił szeregi Złych Geniuszy, zajmując w składzie Brehze tarika, który jakiś czas wcześniej został przeniesiony na ławkę rezerwowych.

Na debiut MICHA w Evil Geniuses  nie musieliśmy długo czekać. Już 20 kwietnia ekipa CeRq przystąpiła do rywalizacji na FunSpark ULTI 2020. Geniusze doznali drastycznej porażki, ulegając 0 do 2 Dignitas.

 • MAJ – BNOX NOWYM GRACZEM PACT Poland

W maju PACT wygrało wyścig o podpis bnoxa. 21-latek był uznawany za jeden z największych talentów na polskiej scenie CS-a. Niebisz dał się poznać ze świetnej strony głównie podczas gry w Pompa Team.

Bnox szybko  zaklimatyzował się w PACT i już kilka tygodni później MINISE i spółka wraz z utalentowanym Riflerem zdołali zająć drugie miejsce podczas finałów Polskiej Ligi Esportowej.

 • CZERWIEC – HADES NA STAŁE W ENCE European Union

W styczniu do ENCE trafił Dycha. Pierwsze pół roku Polaka w szeregach fińskiej organizacji nie należały do zbyt udanych.  To zmieniło się, gdy w czerwcu do drużyny w roli zmiennika dołączył hades.

Pierwotnie hades miał być jedynie chwilowym standinem ENCE, który zastąpi allu. Zespół z Polakiem w składzie bardzo szybko zdołał jednak zaliczyć widoczny progres, wygrywając dziewiąty sezon turnieju LOOT.BET. To sprawiło, że w czerwcu były zawodnik Wisły Kraków został oficjalnie zaprezentowany, jako nominalny snajper drużyny fińskiej organizacji.

 • LIPIEC – IZAKO BOARS KOMPLETUJE SWÓJ SKŁAD CS-A Poland

Przed samymi wakacjami Izako Boars zostało poważnie osłabione. Z drużyną pożegnali się Szejn oraz Siuhy, którzy zostali zaprezentowani jako nowi zawodnicy MOUZ NXT. To nie było jednak jedyne zmartwienie organizacji izaka, bowiem chwilę później z zespołem rozstał się także mono.

Izako Boars szybko przystąpiło do ofensywy transferowej, kontraktując w czerwcu żywą legendę – byaliego. Niecały miesiąc później Dziki uzupełniły wakaty w swoim składzie, sprowadzając Enzo oraz dobrze nam znanego Vegiego.

 • SIERPIEŃ – OGROMNE ZMIANY W ANONYMO Poland

W sierpniu zastanawialiśmy się, kto zajmie miejsce KEia w Anonymo. Początkowo wydawać nam się mogło, że szeregi Anonimowych zasili ktoś z dwójki mhL-reatz.  Ostatecznie organizacja zdecydowała się jednak na inny wariant.

Nowym nabytkiem Anonymo okazał się być blacktear5, który wówczas nie miał zbyt bogatej przeszłości na scenie Counter-Strike’a. Dotychczas 19-latek reprezentował jedynie barwy PGE Turów.Kilka tygodni później w szeregach Anonimowych doszło do kolejnych zmian. Na ławkę rezerwowych przeniesiony został mynio, a jego miejsce zajął Demho.

 • WRZESIEŃ – KRASNAL NOWYM ZAWODNIKIEM AGO Poland

Po wakacjach AGO ponownie postanowiło wrócić do sześcioosobowego składu. Szeregi Jastrzębi zasilił bowiem kRaSnaL, który z organizacją był już łączony od pewnego czasu.

18-latek dał się poznać szerszej publice podczas gry w mixie los kogutos. W sierpniu Mrożek zdołał zakwalifikować się także do prestiżowej ligi Faceit Pro League, zwieszającej najlepszych graczy w Europie.

 • PAŹDZIERNIK – KEI WRACA DO RYWALIZACJI POZA GRANICAMI POLSKI Germany

KEi przez prawie cztery miesiące pozostawał bez drużyny po tym, jak wylądował na ławce rezerwowych Anonymo.  20-latek do rywalizacji wrócił pod koniec października, zasilając skład niemieckiej organizacji.Były gracz Anonymo obrał kierunek bardzo lubiany przez polskich graczy. KEi trafił do Sprout, gdzie zajął miejsce kressy’ego. W przeszłości z niemiecką formacją związani byli także Dycha oraz snatchie.

 • LISTOPAD – MYNIO WRACA DO WISŁY Poland

W styczniu mynio skuszony ofertą Anonymo, opuścił Wisłę Kraków. Jedenaście miesięcy później drogi Białej Gwiazdy z ich byłym zawodnikiem ponownie się skrzyżowały. W listopadzie 26-latek został wypożyczony do mistrza Polski.W składzie Wisły mynio zastąpił Markosia, który po fatalnym występie na V4 Future Sports Festival wylądował na ławce rezerwowych organizacji.

 • GRUDZIEŃ – TRZECI DOŁĄCZA DO ENCE Poland

W grudniu ENCE postanowiło zaangażować do swojego sztabu szkoleniowego kolejnego analityka. Wybór fińskiej organizacji padł na Polaka. Współpracę z drużyną Dychy i hadesa rozpoczął bowiem Trochu.

Trochu wcześniej nie był specjalnie znany na polskiej scenie esportowej, a co dopiero tej europejskiej. W przeszłości 25-latek wspomagał zawodników Dr. Pepper Team