Los Kogutos oraz PALOMA wystąpią w kwalifikacjach do turnieju Champion of Champions Tour. Polskie zespoły otrzymały szansę na awans do głównego wydarzenia i możliwość walki o część ogromnej puli nagród wynoszącej $3.400.000. Za oficjalną anglojęzyczną transmisję zawodów odpowiada GAM3RS_X. 

10 sierpnia o godzinie 13:00 wystartuje turniej kwalifikacyjny CCT przeznaczony dla zespołów z Europy Centralnej. Na liście uczestników znalazły się dwa polskie zespoły – Los Kogutos otrzymało zaproszenie od organizatorów wydarzenia, natomiast zawodnicy PALOMA wywalczyli miejsce dzięki otwartym kwalifikacjom. 

W zamkniętych kwalifikacjach łącznie pojawi się szesnaście zespołów, które podzielone zostały na cztery grupy:

Grupa A

Cryptova
SC e-Sports
Wolsung
PALOMA

Grupa B

BeyondPossible
eSuba
OneTap Gaming
Monte

Grupa C

Budapest Five
Nexus Gaming
ONYX
ROYALS

Grupa D

Entropiq Prague
los kogutos
Team BLINK
MoraturSpośród wyżej wymienionych zespołów, cztery najlepsze awansują do turnieju CCT Central Europe Series #1 będącym pierwszym wydarzeniem z ośmiu, które zostanie zorganizowane w tym regionie. W każdym z nich do wygrania będzie $50.000 oraz cenne punkty, mogące zapewnić awans na jeden z regionalnych finałów, a nawet udział w głównym wydarzeniu, w którym do wygrania będzie $500.000. 

Oficjalna transmisja turniejów kwalifikacyjnych w Ameryce Południowej, Europie Zachodniej, Centralnej oraz Wschodniej w języku angielskim będzie dostępna w serwisie Twitch na kanałach https://www.twitch.tv/cct_en oraz https://www.twitch.tv/cct_en2. Za jej organizację odpowiedzialna jest agencja gamingowa GAM3RS_X, która przygotuje relacje łącznie z 24 tur eliminacyjnych on-line, co przekłada się na ponad 1700 pojedynków BO3. Jest to jeden z największych dotychczasowych projektów, za które odpowiedzialne jest GAM3RS_X, konsekwentnie realizując założone z początkiem roku cele ekspansji zagranicznej. Do tej pory w portfolio agencji znajdują się takie projekty jak realizacja transmisji PGL Major Antwerp 2022 na ośmiu europejskich rynkach, polskojęzyczne transmisje turniejów serii BLAST czy częściowa realizacja GET Dubai 2022. Jest też organizatorem nadchodzącego festiwalu gier komputerowych Displate Meet at Rift w Łodzi oraz międzynarodowej ligi League of Legends o nazwie Baltic Playground.