Dawno nie obserwowaliśmy tak wielu zmian w rankingu HLTV. W samym TOP30 pojawiły się trzy nowe zespoły. Polska za to ma nowego lidera – jest nim PACT, który zastąpił na szczycie AVEZ.

Pierwszy turniej kwalifikacyjny do Majora zebrał swoje żniwo – w rankingu HLTV niemal jak w kotle. Na drugi stopień podium wskoczyli gracze Natus Vincere, które strąciło z tego miejsca fnatic. Awans zaliczyli również G2 – finaliści ESL One: Road to Rio – Europe. Inna francuska drużyna – Vitality – również poczyniła znaczący skok i wróciła do TOP10 świata. Największy awans spośród drużyn znad Sekwany zaliczyli jednak gracze Heretics. Kioshima i spółka rozgrywają perfekcyjny BLAST Rising, zagrali dobrze na ESL One: RTR i w nagrodę zajmują obecnie 21. miejsce (awans o 8 pozycji). Gigantyczny skok do przodu wykonali także zawodnicy Winstrike (24. miejsce, +15). W TOP30 pojawili się również Hard Legion (27. +8) i Movistar Riders (28. +4). Ogromny spadek zanotowało BIG (30. -12). Patrząc na całe TOP30, jedynie cztery drużyny zachowały swoje miejsca, co najlepiej obrazuje rotację w tym tygodniu.

  1. Denmark Astralis (-)
  2. Russian Federation Natus Vincere (+1)
  3. Sweden fnatic (-1)
  4. European Union mousesports (-)
  5. France G2 (+1)
  6. United States Liquid (-1)
  7. European Union FaZe (-)
  8. United States Evil Geniuses (-)
  9. Brazil FURIA (-)
  10. France Vitality

Co słychać u Polaków? Niestety, ale straciliśmy swojego jedynaka w TOP30 – czyli MICHA. Jego Envy spadło na 31. miejsce. Miejmy nadzieję, że powrót do czołówki to tylko kwestia czasu. Bardzo ciekawie jest na naszym podwórku – PACT stało się nowym TOP1 Polski, zajmując obecnie 55. miejsce. Imponujący awans w wykonaniu ekipy MINISE'a, która podskoczyła łącznie o 39 pozycji. Tak wysoko PACT ostatni raz był ponad rok temu. Drużyna jednak zasługiwała na awans – w ostatnim czasie wygrała dwa małe turnieje oraz jest od pięciu spotkań niepokonana w ESEA MDL. PACT przeskoczył tym samym AVEZ, które bez MOLSIEGO zajmuje obecnie 61. miejsce.

31. United States/Poland  Envy/MICHU (-4)

39. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-1)

55. Poland PACT (+39)

61. Poland AVEZ (-2)

65. Poland x-kom AGO (-3)

71. Poland Wisła Kraków (+18)

108. Poland Pompa (-21)

109. Poland Illuminar (+1)